Sanatçılardan Kemal Kılıçdaroğlu'na Mektup
Mersin Sinema Derneği ve Mersin Tiyatro Derneği üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan'ın sanata destek vermediğini iddia ederek, ilginç bir eylem yaptı. 'Sanata Heee' adı altında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yazdıkları mektubu okuyan sanatçılar, yapımcılığını Kılıçdaroğlu'na, yönetmenliğini de Macit Özcan'a verdikleri 'Mersin' adlı skeci oynadı.

Bugün öğle saatlerinde Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Mersin Büyükşehir Belediyesi önünde bir araya gelen sanatçılar, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan'ı skeçle, türkülerle protesto etti. İlk önce sanatçılardan Gürhan Ötün, bağlama eşliğinde söylediği türküyle Başkan Özcan'ı protesto ederken, sanatçılar daha sonra yapımcılığını Kemal Kılıçdaroğlu'na, yönetmenliğini de Macit Özcan'a verdikleri 'Mersin' adlı skeci oynayarak Başkan Özcan’a tepki gösterdi.

Skecin ardından sanatçılar adına Gürhan Ötün, Kılıçdaroğlu'na yazdıkları mektubu okudu. Ötün, "Sayın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sanat ve sanatçılarla ilgili söylemlerinizi Mersinli sanatçılar olarak yakından takip ediyor ve destekliyoruz. Fakat örnek belediye başkanı olarak gösterdiğiniz Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, sizi bizim gibi takip etmiyor ve sizin gibi düşünmüyor. Sanat için sizin gösterdiğiniz hassasiyeti göstermiyor" dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan bir de talepleri olduğunu söyleyen Ötün, "Sizden ilk talebimiz sanatın rantlaşmasının önüne geçmeniz ve bu gidişe dur demenizdir. Kent sanatçılarının sanatlarını icra edebilmeleri için tiyatro, sergi salonu gibi bina alt yapıları yeterli değildir. Mevcut olanlardan da fahiş fiyatları nedeniyle faydalanmak olanaksızdır. Belli bir zümre dışında bu yapıların kullanımına izin verilmemektedir. Bu durum sizce CHP'nin sanata ve sanatçıya olan bakış açısıyla çelişmiyor mu?" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından sanatçılar, olaysız bir şekilde dağıldı.

banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

Antalya'da helikopter ve drone ile denetim
Antalya'da havadan helikopter ve drone ile yapılan denetimlerde, trafik kurallarını ihlal eden 36 sürücüye...

Haberi Oku