‘süper Vatandaş'tan ‘vekile Kıyak Yasa'ya Tuzaklı Tepki
Mersin'de, kendisini 'Süper Vatandaş' olarak adlandıran Emin Kocaaslan, tartışmalara neden olan ve halk arasında 'milletvekiline kıyak yasa' olarak bilinen 'TBMM Üyeliği Kanun Teklifi'ni, elindeki fare kapanı ile protesto etti.

Bugün öğle saatlerinde Atatürk Caddesi üzerindeki Büyükşehir Belediye binası önüne, 'kıyak yasaya kıyak isyan' başlığı altında hazırladığı pankartla gelen Kocaaslan, meclis gündeminde bulunan TBMM Üyeliği Kanun Teklifini protesto etti. Elini beraberinde getirdiği fare kapanına sıkıştırarak, "Vekillere kıyak, millete tuzak" diyen Kocaaslan, bu yasa tasarısının durdurulmasını istedi. "Vatandaşlar çöplerden karınlarını doyururken, siyasiler kendilerine kıyak yasa hazırladılar" şeklinde konuşan Kocaaslan, "Şimdi bu kıyak yasanın zamanı mı? Her iş bitti de kıyak yasa mı kaldı? Demek ki her şey kıyak vekiller için. Hayır biz bunu kabul etmiyoruz, her şey Türk milleti için, her şey Türkiye için" dedi.

Bu yasanın vekillere kıyak, millete tuzak olduğunu savunan Kocaaslan, vekilleri uyararak, milletin verdiği yetkiyi kendi çıkarları için kullanamayacaklarını söyledi. Bu yasanın, kanun marifeti ile hak ihlali olduğunu ileri süren Kocaaslan, "Bu yasa milleti tahriktir. Bu yasayı referanduma götürseniz, yüzde 1 dahi 'evet' çıkmaz" diye konuştu.

banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

Hafta sonu kısıtlamasında toplu ulaşımda...
Antalya Büyükşehir Belediyesi, hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasında çalışması zorunlu olan vatandaşlar...

Haberi Oku