Gündem:
19 Mayıs'ta Fener Alayı vatandaşın ayağına gidiyor
Alanya’da 19 Mayıs coşkusu Alanya Kent Konseyi ve Alanya Belediyesi’nin ortaklaşa düzenleyeceği programla kutlanacak. Yıllardır 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramını Fener Alayı ile kutlayan Kent Konseyi Corona Virüs salgını nedeniyle bu yıl farklı bir program uygulayacak. 19 Mayıs akşamı saat 21:00’de belediye hoparlöründen saygı duruşu ve İstiklal Marşı işle başlayacak program Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in kutlama mesajı ile devam edecek. Havai fişek gösterisi ile renklenecek program kapsamında ses sistemi ile donatılmış 4 araç şehrin doğusundan batısına kadar marşlar eşliğinde fener alayı düzenleyecek.
19 Mayıs kutlamaları kapsamında hazırlanan 2 araç şehrin merkezinde 1 araç doğu, 1 araç ise batı mahallelerinde marşlarla vatandaşın bayram coşkusuna eşlik edecek.

Geleneksel hale gelen fener alayını bu yıl gerçekleştirememenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirten Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan Corona virüs salgını nedeniyle fener alayını vatandaşın ayağına getirmek istediklerini dile getirdi. Vatandaşlara evde kalmaları çağrısı yapan Özcan “19 Mayıs Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir dönüm noktasıdır. Bir kıvılcımdır, ateştir; bu gençlik ateşi ve Mustafa Kemal ruhu hiçbir zaman sönmeyecektir. Büyük Türk milletinin kaderini belirleyen kırılma noktası olan, vatanımızın temellerinin atılışının göstergesi olan bayramlarımıza sahip çıkmalıyız. Alanya’ya yakışan bir kutlama için 19 Mayıs akşamı vatandaşları saat 21:00’de Türk Bayrakları ile balkonlarda buluşmaya davet ediyorum’ dedi. 
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner199

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Alanya'nın yıllardır beklediği tesis...

Haberi Oku