Gündem:
'5 dilde 7 hikâye” EXPO 2016'da tanıtıldı

 Antalya’nın tarihi ve doğal güzellikleriyle, kültürel zenginliğini çocuklara tanıtmak amacıyla, yazar Nevcihan Onay Öyken tarafından kaleme alınan, Yıldız Kaynak tarafından resimlenen, “5 dile 7 hikâye” isimli kitap serisinin tanıtımı EXPO 2016 Antalya Kongre Merkezi’nde yapıldı.

Başbakanlık Tanıtım Fonu tarafından desteklenen “Dünya Çocukları Antalya ile Tanışıyor” isimli proje kapsamında kaleme alınan 7 kitapta, Kaleiçi, Alanya, Manavgat, Kurşunlu, Olimpos, Çıralı, Tahtalı, Antalya Müzesi, Konyaaltı, Myra, Demre, Kekova, Aspendos, Perge, Side, Karain Mağarası ve Termesos’ta geçen hikâyeler yer alıyor.
Antalya’nın renkli yüzünü çocukların anlayacağı bir dille anlatan kitap serisi “Tarihin Kucağında”, “Kral Yolundan Doruklara”, “Noel Babadan Batık Şehre Yolculuk”, “Korsanlarla Hazine Avı”, “Uygarlığın İzinde”, “Cıvıl Cıvıl Kaleiçi”, “Müzede Zaman Makinesi” başlıklı hikâyelerden oluşuyor. Türkçe, İngilizce, Almanca, Rusça ve Arapça dillerinde basılan kitaplar, EXPO 2016 Antalya’yı ziyaret eden yerli ve yabancı çocuklara dağıtılacak.

Kitap tanıtımına katılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Fırat Işık ile birlikte kitaplarda yer alan çizimlerin yer aldığı sergiyi gezdi. Başkan Türel daha sonra yazar Nevcihan Onay Öyken ile kitaplar hakkında sohbet etti.

“Antalya’nın değerlerini çocuklarımıza anlatmalıyız”

Projeyi fikir aşamasından itibaren takip ettiğini söyleyen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’nın çok büyük zenginliklere sahip olduğunu belirterek, Antalya’nın bu zenginliklerini çocuklara küçük yaştan itibaren anlatmanın kentlilik bilincine de katkı sağlayacağını söyledi. Başkan Türel, “Çocuklarımıza verdiğimiz önem çerçevesinde EXPO’ya çiçek ve çocuk temasını verdik. Çocuklarımız geleceğimiz. EXPO’ya çiçek ve çevre mantığını yakıştırdık. Öyle yola çıktık ve öyle devam ediyor” dedi.
Kitapları kendi çocuklarına da okutacağını belirten Başkan Türel, “Antalya’nın tarihini, Antalya’nın değerlerini bir masalsı anlatım diliyle çocuklarımıza öğretmek, onların gelecekte de bu topraklara çok daha fazla değer vererek bu coğrafyanın önemini idrak ederek yaşamalarını vesile olacaktır” diye konuştu.


banner111
Anahtar Kelimeler
Expo

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Bakan Koca'dan Antalya için korkutan uyarı

Haberi Oku