Gündem:
AESOB Başkanı Dere: 'Kurbanlıklarınızı esnafımızdan alın”
AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Kurban Bayramı’nda esnafta hareketlilik yaşandığını ve bu hareketliliğin hem halk açısından hem de esnaf açısından sağlıklı olabilmesi için esnaftan alışveriş yapılması gerektiğini ifade etti. Antalya ekonomisinin daha da güçlenmesi ve büyümesi için AVM ve Cep marketler yerine vatandaşın yerel esnaftan alışveriş yapıp, esnafa sahip çıkılması gerektiğini dile getiren Başkan Dere, Kurban Bayramı alışverişinde merdiven altı ürünlerden kaçınılması gerektiğini belirtti. Dere, “Kardeşliğin, dayanışmanın ve bereketin arttığı bir kurban bayramımıza daha kavuşuyor olmanın sevincini ve heyecanını yine hep birlikte yaşıyoruz. Bayramlar her zaman milli ve manevi değerlerimizi pekiştiren, toplumda dayanışma ve yardımlaşma duygularını arttıran, sevgi ve saygı ruhunun güçlendirildiği istisnai günlerdir. Bu mübarek günlere hak ettiği değeri vererek önemine uygun şekilde yaşamalı ve tüm güzellikleriyle yaşatarak gelecek nesillere aktarmalıyız. Milletimiz İslam dinimizin bu önemli ibadetine her zaman gereken hassasiyeti göstererek kurban bayramını manasına uygun bir şekilde idrak ederek bu günlere taşımıştır. Kurban bayramında milletimiz sadece Allah rızası için kurban ettiği hayvanın etini paylaşmamış her bayramda ihtiyaç sahiplerini giydirmiş, yedirmiş ve lokmasını paylaşarak bir toplumda olması gereken dayanışmayı bayramlar vesilesi ile ayakta tutmuştur” diye konuştu.

“Bayramda herkesin yüzü gülsün”

Ekonominin gelişmesi için esnafın önemli bir işleve sahip olduğunu söyleyen AESOB Başkanı Adlıhan Dere, “İnsanların daha çok yardımlaştığı ve hediyeleştiği bayramlarımız bu yönüyle de küçük büyük demeden tüm esnafımızın yüzünü her zaman güldürmüştür. Her bayramda olduğu gibi bu bayramda esnaflarımız bayram için gerekli hazırlıklarını yaptı ve vatandaşlarımızı bekliyor. Kıymetli Antalyalılar hızla çoğalan büyük firmalar karşısında esnafımız rekabet gücü bulamamaktadır. Antalya ekonomisinin daha da güçlenmesi adına AVM ve Merdiven altı satıcılar yerine esnafımızı tercih ederek esnafımıza sahip çıkalım. Antalyamızı ekonomik anlamda daha da güçlenmesi için Esnafımızın başkanı olarak yaptığım bu çağrıları bir kez daha bu vesile ile hatırlatmak istedim. İnşallah bu bayram esnafımız için bereketli, hemşerilerimiz için kazasız belasız geçer” dedi.


Sağlık için güvenli alışveriş
Vatandaşların özellikle gıda ürünlerinde markası tanınmamış ve etiketinde üretim yeri belli olmayan ürünlere dikkat etmesi gerektiğini ifade eden Dere, bu tür ürünleri satın almaktan kaçınılması uyarısında bulunarak konuşmasını şöyle tamamladı:

“Öncelikle tüm Antalyalı esnaf kardeşlerimizin, hemşerilerimizin ve vatandaşlarımızın mübarek kurban bayramını kutluyor, bu bayramın milletimize, İslam âlemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”
banner111
Anahtar Kelimeler
AesobAdlıhan DereAntalya

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Alanya'nın beklediği festival 25 Haziran'da
Alanya Belediyesi’nin bu yıl 18. kez düzenleyeceği, sanat ve eğlenceyle dolu geçecek Turizm ve Sanat Festivali...

Haberi Oku