Gündem:
Alaiye Otel Kırlangıç Projesi'ne dahil oldu

 

Skal Antalya Çevre Komitesi'nin Skal Dünya Kongresi'nde üçüncülük ödülü alan Kırlangıç Projesi'ne Alaiye Resort Spa Hotel’de katılım sağladı. Skal Antalya Çevre Komitesi’nin önceki dönemlerde başlatmış olduğu çevre projelerinin devamını sağlamak ve yeni projelerle çevre ve stratejik yönetim konularını turizm işletmelerinde yaygınlaştırmak amacıyla, Skal Dünya Kongresi’nde üçüncülük ödülü alan Kırlangıç Projesi’ni sürdürmeye devam ediyor. 

Skal Antalya Çevre Komitesi tarafından başlatılan bu proje, otellerin repeat misafirleri olan kırlangıçları korumak adına oluşturulmuştur. Alaiye Hotels Genel Müdürü Sayın Selim SOYLU konuşmasında: “Amacımız, otelimize gelerek yuva yapan kırlangıç türü kuşların yuvalarını bozmayarak nesillerinin devam etmesini sağlamaktır. Bilindiği üzere Kırlangıç kuşları her ilkbaharda Güney Afrika’dan ülkemize göç ederler, yuvalarını kurar ve yavrularını yetiştirirler.  Uçmayı öğrenen yavruları ile birlikte sonbahara doğru yuvalarından ayrılarak tekrardan göç ederler. Her sene aynı yuva yerini kullanmaya özen gösterirler.

Bu amaç doğrultusunda; otelimizde konaklayan misafirlerimize balkonlarına yuva yapan kırlangıçların da kendileri gibi uzak yerlerden gelen misafirlerimiz olduğunu hatırlatır ve yuvalarından rahatsızlık duymamaları gerektiğini bu proje sayesinde vurgulamış oluruz.” diyerek projenin önemi aktarmış oldu.

banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Başkan Yücel'den Ankara Çıkarması
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel kalabalık bir ekiple Ankara'ya giderek önce Dışişleri Bakanı...

Haberi Oku