Gündem:
Alanya Ak Kadınlar kongresini yaptı
AK Parti İlçe Kadın Kolları Kongresi'nde tekrar Kadın Kolları Başkanı olan Gülay Güvenç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın parti için çalışmalarını sokak sokak, köy köy anlatmanın çabası içinde olacaklarını söyledi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Alanya İlçe Kadın Kolları Kogresi gerçekleştirildi. Alanya Kültür Merkezi'nde (AKM) düzenlenen kongreye AK Parti Antalya milletvekilleri Tuba Vural Çokal, Kemal Çelik, İbrahim Aydın, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keyik Yılmaz, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Güvenç, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, siyasiler, belediye meclis üyeleri ile partililer katıldı. Divan oluşturulmasıyla başlayan kongre saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okunmasıyla devam etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın videolu mesajının sunulmasının ardından konuşan AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Güvenç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın parti için çalışmalarını sokak sokak, köy köy anlatmanın çabası içinde olacaklarını söyledi.

"KADINLARIMIZA NE DESEK AZ"

Toklu, "19 yıllık yolculuğumuzda bize her zaman destek veren, yükümüzü alan kadınlarımız oldu. Girrmediğimiz mahallelere kadınlar girdi. Kadınlarımıza buradan ne desek az. Kadınlarımızla kol kola, omuz omuza çalıştık. Yeri geldi kapılar yüzümüze kapandı ama bukmadan usanmadan çalıştık. Kadınlarımız bu süreçte her zamankinden çok cefa çekti. Kadınlarımız evlerde annelik yaparken ertesi gün hangi mahallede çalışma yapacaklarını, tırnak içinde nerede hakarete uğrayacağını düşündü" dedi.

"104 VEKİLDEN 54'Ü AK PARTİ'DEN"

Ayşe Keyik Yılmaz da, "Alanya bizim için çol daha farklı ve özel. Bizler güçlü kadınlarız. Bizler eve gittiğimizde anne, yemekçi, bulaşıkçı işe gittiğimizde doktor, avukat oluyoruz ama el attığımız her işten alnımızın akıyla çıkıyoruz. Bizler sözde değil, özde kadınlara değer veriyoruz. Antalya'dan 2 kadın milletvekili çıkardık. Meclisteki 104 vekilin 54'ü AK Parti'den. İnşallah Alanya'da çalmadık kapı, girilmedik ev ve gönül bırakmayacağız" diye konuştu.

"İNŞALLAH KADIN BELEDİYE BAŞKANI ÇIKARACAĞIZ"

Milletvekili Tuba Vural Çokal, "Bizim kongrelerimiz bayram havasında geçiyor. Bu hareketin temellerinde hep birlikte başaracağız diye hareket eden Ak kadınlar var. AK Parti Antalya'da bir ilki gerçekleştirip bir kadın belediye başkanı çıkaracak. Bir kadın gittiğinde çok şey öksüz kalır. Kadınlar çok farklı. Geleneklerimiz kadını ve erkeği ayrı görmez. Kadın ve erkek bir bütünün iki parçası. Bu geleneği yerleştiren AK Parti" ifadelerini kullandı.

"ÜLKENİN ÇOK BAŞARILI OLDUĞUNU GÖRÜYORUZ"

Milletvekili Çelik de, "Sizlere ve bizlere ekonomi kötü deniliyor. Bu zor durumdaki ülkenin çok başarılı olduğunu görüyoruz. Bu ülke Türk ve İslam coğrafyasının temsilcisi var. Bu ülkenin bir misyonu var. Vizyonunun da olması lazım. Darbeyi önleyen ilk millet biziz. 40 yıldır devam eden terörü durdurduk. 40 gün sonra Fırat Kalkanı Harekatı'nı başlattık. Terörü kaynağında kuruttuk. Geleceğimiz çok parlak" dedi.

"GÜÇLÜ OLMAK ZORUNDAYIZ"

Milletvekili İbrahim Aydın ise, "Her başarılı bir işin arkasında kadınlarımız var. Kadınlarımızın çok büyük destekleri oldu. Kadınlarımıza çok büyük katkı verildi. 54 milletvekilimiz var. İsveç'ten biri geliyor. Suriye'den çıkın diyor. Dik durmayalım da ne yapalım? Biz güçlü olmak zorundayız. Biz, teşkilatlar, kadınlar Erdoğan'ın yanında sıkı olarak durduğumuz sürece ülkemizi bu coğrafyada en güçlü devlet olarak tutacağız" diye konuştu. İlçe Kadın Kolları'nın faaliyet raporu sunulmasının ardından ibra edilerek oy birliği ile kabul edildi. Sonra kadın kolları yönetimi tek tek sahneye davet edilerek tanıtıldı. Oylamaya sunulan yeni yönetim oy birliği ile kabul edildi.

İŞTE AK PARTİ KADIN KOLLARININ YENİ YÖNETİMİ

Gülay Güvenç

Arzu Yaraş

Ayşe Arslan

Ayşe Saçlı

Ayten Küçükakın

Betül Onur

Burcu Erdoğan

Canan Bozkurt

Cennet Kaya

Eylem Yıldız

Emine Sarı

Feray Yaman

Gül Tongur

Gülizar Altay

H. Rabia Uluiri

Hatice Cirit

Duygu Gökcen Sertgöz

Hilal Dam

Hülya Demiral

Kezban Karakum

Memnune Günay

Merve Ketenci

Rahşan Taşkıran

Safiye Uyar

Semra Akıllı

Sevda Özaslan

Sinem Oruç

Suzan Durusoy

Resmiye Dağ

Yıldız Erdoğan

Fatma Bilgin

Sümeyye Kaplan

Hatice Kopmaz

Ferdanur Kösemen

Gül Şahin

Ayşe Aksüt

Safiye Görücü

Nejla Direkçi

Selma Koçak

Nilgün Yıldırım

Hatice Çalış

Şehriban Aslan

Tuğba Yiğit

Gülay Ersoy

Neslihan Bozkurt 
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Alanya'da define avcıları sualtına dalış...
Antalya’nın Alanya ilçesindeki halk plajına, yazın tatilciler, kışın ise defineciler geliyor. Karada...

Haberi Oku