Gündem:
Alanya Asmek yıl sonu sergisini açtı
ASMEK sergisi açılış törenine Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, Koordinatör Yardımcısı Nurettin Uludağ, Esnat ve Sanatkarkar Odası Başkanı Nuri Demir, Minibüsçüler ve Servisçiler Odası Başkanı Doğan Bacak, Pansiyoncular ve Kafeteryacılar Odası Başkanı Hüseyin Değirmenci, Gençlik ve Spor Hizmetleri İlçe Müdürü Erdal Tamrak, çok sayıda kursiyer, aileleri ve davetliler katıldı.

ASMEK GURUR KAYNAĞIMIZ

Serginin açılışında konuşan Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, “ASMEK ilk kez 2005 yılında Antalya’da kuruldu. Son iki yılda ise başta Alanya olmak üzere ilçelerde de kurularak bugün dev bir eğitim kurumu haline geldi. Alanya’da geçen yıl 600 olan kursiyer sayısı bu yıl 1200’e ulaştı. Alanya’da 22 farklı alanda ücretsiz kurslarla birçok vatandaşımızı meslek sahibi yaptık ve yapıyoruz. Alanya’da bugün öğretmenlerimiz ve kursiyerlerimiz bir yılın emeğini vatandaşların beğenisine sunuyor. Çok güzel el emeği eserlerin ortaya çıktığını görüyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum “ dedi.

Konuşmanın ardından Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney ve davetliler Asmek’in yıl sonu sergisini açtı. Tek tek stantları gezen Güney’e öğretmenler ve kursiyerleri yaptıkları eserler hakkında bilgi verdi. Açılış töreninin sonunda Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney ve Koordinatör Yardımcısı Nurettin Uludağ’a öğretmenler ve kursiyerler yaptıkları el emeği tablolardan hediye etti.

Bugün açılan kurs 26 Mayıs Cuma akşamına kadar gezilebilecek.
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

İşyeri açılış ve kapanış saatleri yeniden...
Alanya Belediye Encümeni bazı esnafları ilgilendiren önemli bir açıklama yaptı

Haberi Oku