Gündem:
Alanya Belediyesi'nden ev temizliği hizmeti
Alanya Belediyesi sosyal belediyecilik anlamında yaptığı hizmet ve yatırımlar ile örnek belediyeler arasında yer alıyor. Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından kurulan konut temizlik ekibinde bir kuaför ve dört bayan personel bulunuyor. Sadece evinde temizlik yapabilecek kimsesi olmayan engelli, yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlara hizmet vermeye başlayan konut temizlik ekibi, belediye sosyal işler müdürlüğü tarafından tespit edilen evlerin temizliğini yapacak. Ekipte yer alan bir kuaför ise yatalak hastaların saç kesim ve bakımlarını yerinde gerçekleştiriyor.

ENGELLİ VE BAKIMA MUHTAÇ VATANDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ

Alanya Belediyesi olarak engellilere ve bakıma muhtaç vatandaşlara buna benzer bir çok hizmetlerinin bulunduğunu belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ‘’Engelsiz Kent Alanya için çalışıyoruz. Projelerimiz ve hizmetlerimiz de bu doğrultuda. Bu yeni uygulamamız ile artık engelli ve bakıma muhtaç vatandaşlarımızın temizlik ve diğer ihtiyaçlarını evlerinde gidereceğiz.’’ dedi.

Proje kapsamında ayda yaklaşık 80 hanede temizlik sunulabilecek. Ayrıca temizliği sağlanan hanelere ramazan ayı boyunca iftar yemekleri de belediye ekiplerince ulaştırılmakta.

banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

İşyeri açılış ve kapanış saatleri yeniden...
Alanya Belediye Encümeni bazı esnafları ilgilendiren önemli bir açıklama yaptı

Haberi Oku