Gündem:
Alanya'da 56 yıl sonra kapatılan yol yeniden açılıyor
Alanya'nın Kargıcak Mahallesi’nde vatandaşın, ‘Özel mülküm’ diyerek trafiğe kapattığı Karagedik yolu Başkan Yücel’in girişimi sonucu Cuma günü (yarın) saat 11.00’da trafiğe açılıyor. Alanya’nın Kargıcak Mahallesi, Karagedik Mevkii’nde D-400 karayoluna bağlanan ve 56 yıldır kullanılan tali yolu, bir vatandaş tarafından özel mülkü olduğu gerekçesiyle tel örgüyle kapatılmıştı. Mahallenin üst kısımlarından Syedra Antik Kenti ve bazı otellerin iniş yolu olarak kullanılan yolun Alanya 1’inci Sulh Ceza Mahkemesi’nden alınan kararla kapatılmasının ardından, burayı kullananlar zor anlar yaşamıştı.

Kargıcak Mahallesi Muhtarı Muammer Asiltürk, olay sonrası yolu kapatan vatandaşla görüştüklerini belirterek, “Bu yol otobüslerin geçtiği güzergah. Kargıcak Mahallesi’nin üst kısımlarından gelen halk otobüsleri ve yerli halk sahil yoluna çıkmak için burayı kullanıyor. Otobüsler bu yoldan geçerek merkeze gidiyor. Buranın kuzey bölgesi Antik Syedra Kalesi. Turistler ve doğu bölgesine gitmek isteyenler de bu yoldan geçiyor. Arsa sahibi buranın tapulu malı olduğunu söyledi. Biz de ‘Tamam’ dedik. Kapatabilirler, öyle bir hakları olabilir ama keşke bize söyleselerdi, biz de ona göre önlemini alsaydık. Arsa sahibi Alanya Belediyesi’ne bildirdiğini söyledi. Belki belediyenin bizlere söylemeye fırsatı olmamıştır. Alanya Belediyesi’yle aramızda bir sorun yok” demişti.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, yolun yeniden trafiğe açılması için rapor hazırlanması talimatı verdi. Söz konusu rapor doğrultusunda İçişleri Bakanlığı’nın 3091 Sayılı Kanunu kapsamında yolun 29 Mayıs Cuma günü saat 11.00’da yeniden trafiğe açılmasına ilişkin Başkan Yücel’in bu kararı bölge halkını mutlu etti. 
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Müftü İlhan'dan Alanyalılara çağrı

Haberi Oku