Gündem:
Alanya'da Gaziler Günü kutlandı

 Tören, Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Garnizon Komutanı Binbaşı Serkan Akbaba’nın Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başladı. Tören, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile devam etti. Törende Gazi Abdullah Yılmaz, Gaziler adına konuşma yaptı.

Gazi Abdullah Yılmaz konuşmasında; Gazilere kahramanlıkları için, her zaman ve her yerde değer verilerek sahip çıkılması gerektiğini söyledi. Yılmaz, Gazilerin vatanı için canını ortaya koyan kahramanlar olduğunu belirterek, vatanın bölünmez bütünlüğü için canını veren Şehitleri de saygı ile andıklarını ifade etti. Gazilerin maneviyat duygular içerisinde vatanları için cansiperane savaştıklarını belirten Gazi Abdullah Yılmaz, Gazilere sahip çıktığı için başta Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’e olmak üzere tüm yetkililere teşekkür etti.

TANRISEVEN “GAZİLER, DÜNYEVİ KIYMETLERLE ÖLÇÜLMEYECEK DEĞERDELER”

19 Eylül Gaziler Günü ile ilgili değerlendirmede bulunan Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven, “Var olan hiçbir dünyevi kıymetlerle ölçülemeyecek değerde ve önemde olan gazilerimiz; Ülkemizin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir” dedi.

GAZİLER YAT TURUNA ÇIKTI

Törenin ardından Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Gaziler ile sohbet ederek Gazilerin hatıralarını dinledi. Gaziler gün sonunda kendileri için hazırlanan yat turuna çıkarak, günü anlamlı bir şekilde tamamladılar.

19 Eylül Gaziler Günü kutlama törenine, Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Alanya Belediye Başkan Adem Murat Yücel, Garnizon Komutanı Binbaşı Serkan Akbaba, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Kurum Amirleri ve Gaziler ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

banner111
Anahtar Kelimeler
Gaziler Günü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Dikkat! Alanya'da 3 ay süreyle yasaklandı

Haberi Oku