Gündem:
Alanya'da kadın meclisi toplandı
Alanya Kent Konseyi Başkanı Deniz Özdemir, Türkiye Kent Konseyleri Birliği’nin pandemi nedeniyle video konferansla gerçekleştirdiği toplantı ve eğitimlere katılım sağlandığını belirtti. Gerçekleştirilen eğitim ve toplantılar hakkında üyelere bilgi vererek, bu tarz eğitim ve toplantıların pandemi nedeniyle bir süre daha video konferansla devam edeceğini belirtti.
Toplantıda kış döneminde yapılacak olan etkinliklerin takvimi çıkarıldı. Bu dönemin özellikle eğitime yönelik etkinliklerle geçeceğini belirten Kadın Meclisi Başkanı Deniz Özdemir, “özellikle kadınlara yönelik eğitimi önemsiyoruz. Pandemi koşulları nedeniyle eğitimlerimiz video konferans ile online gerçekleşebilir. Kadınlara yönelik her türlü şiddet ve istismarın önlenmesi noktasında öncelikle kadınlarımızın bilinçlendirilmesi ve haklarının farkında olmalarını sağlamak amacıyla da eğitim konferansları gerçekleştirmeyi planlıyoruz.” Dedi.
Gündemde  ayrıca 24 Kasım Öğretmenler Günü ve 5 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının Verilişinin yıl dönümünde yapılacak etkinlikler vardı. Sosyal mesafe kurallarına uyarak etkinliklerin gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı.
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Alanya'da kadınlar 5 Aralık için toplandı
Alanya Kent Konseyi tarafından 5 Aralık Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkı verilmesinin 86’ıncı yıl dönümüne...

Haberi Oku