Gündem:
Alanya'da müslüman olup Yasemin ismini aldı
Alanya'da ikamet eden Rus vatandaşı Natalia Kamens müftülüğe müracaat ederek Ramazan ayında Müslüman oldu.

İslamiyeti araştırarak Müslüman olma isteğinde bulunan Natalia Kamens için Müftülük makamında ihtida merasimi düzenlendi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan ihtida merasiminde İlçe Müftüsu Dr. İhsan İlhan  tarafından İslamiyet hakkında Rus vatandaşı Natalia Kamens’e özlü  bilgiler verildi. Dr. İhsan İlhan  konuşmasında şu ifadelere yer verdi: 

Biz Müslümanlar bütün peygamberlerin Allah tarafından gönderildiğini kabul ederiz. Hepsinin hak olduğuna inanırız. Son peygamber Hz. Muhammed Mustafa (s.a.s)’dır. Peygamberimize Allah tarafından vahyedilen Kur’an-ı Kerim, son ilahi kitaptır. Onda bildirilenlerin bütününe şeksiz şüphesiz inanırız. Meleklerin, kaza ve kaderin, öldükten sonra dirilmenin ve hesabın yani ahiret gününün varlığını tasdik ederiz.İslâm’a girmek; Allah’a, Muhammed Mustafa (s.a.s)’in Allah’ın kulu, peygamberi olduğuna ve onun Allah katından getirdiklerinin tamamına inanmakla olur. Bizler bu inancı “Kelime-i Şehadet” ile dile getiririz. Şimdi sizin kelime-i şehadeti ikrarınıza ve Müslüman oluşunuza şahitlik edeceğiz.” Dedikten sonra Natalia Kamens Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.
 
Natalia Kamens’in bir hayli heyecanlı ve mutlu olduğu gözlemlendi. İsmini de değiştirmek isteyen Natalia yeni isminin “Yasemin” olmasını talep etti ve kayıtlara “Yasemin” olarak kaydedildi. 

Ardından ilçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan’ın yapmış olduğu duaya amin denildi.

İlçe Müftüsü  Dr. İhsan İlhan, Rus vatandaşı Yasemin’i islamiyeti seçtiğinden dolayı tebrik ederek ihtida belgesini takdim etti. Ayrıca İlçe Müftüsü Dr. İhsan Ilhan tarafından Yasemin’e Rusça mealli Kur’an-ı Kerim ve İslamiyeti anlatan Rusça bir kitap hediye edildi. 
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Alanya Şoförler Odası üyeleri için indirim...

Haberi Oku