Gündem:
Alanya'da OHAL bilançosu: 8 ihraç, 1 iade

 Yaşanan darbe girişimi ile Türkiye Cumhuriyeti’nin demokratik yapısına kast eden, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY) ve diğer terör örgütleriyle mücadele tüm etkinliği ile devam ederken, 22.1109.2016 tarihinde yayınlanan 677 sayılı Kanun Hükmünde Kararname çerçevesinde Alanya’da 8 Kamu çalışanı daha mesleklerinden ihraç edildi. 1 kamu personeli ise görevine iade edildi. Yayımlanan yeni KHK ile Alanya'da kapatılan 1 dernek ise tekrar açıldı. 

8 KAMU ÇALIŞANI DAHA İHRAÇ EDİLDİ

677 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin yayınlanmasının ardından, Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğünden 6, Alanya Belediyesinden 1, Orman İşletme Şefliğinden 1 kişi olmak üzere toplamda 178 Kamu çalışanın işine son verildi.

MÜDÜR UYAR GÖREVE İADE EDİLDİ

Olağanüstü Hal kapsamında ilgili Bakanlıklar, Valilik ve Kaymakamlığın değerlendirmesi doğrultusunda yapılan çalışmalarla 677 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Alanya Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Halil Murat Uyar görevine iade edildi. 

KAMUDA AÇIĞA ALMALAR DEVAM EDİYOR

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY) ve diğer terör örgütü ile mücadele esnasında bu zamana kadar; 259 kamu çalışanı görevlerinden uzaklaştırılırken; 44 kamu çalışanı tutuklu, 1 kamu çalışanı ise gözaltında bulunuyor. 23 kamu çalışanı ise görevlerine iade edildi.

BİR DERNEK FAALİYETİNE GERİ BAŞLADI

Bakanlık, Valilik ve Kaymakamlığın araştırması sonucunda terör örgütleri ile bağlantısı tespit edilmeyen 'Alanya Güney ve Doğu Anadolu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği' 677 sayılı Kanun Hükmünde Kararname çerçevesinde tekrar açılarak, faaliyetlerine başladı.
banner111
Anahtar Kelimeler
İhraç

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Alanya’da kedi vahşeti
Alanya'da bir sitenin bahçesinde kafası ve bacakları kesilerek öldürülmüş kedi bulundu.

Haberi Oku