Gündem:
Alanya'da ulaşım esnafını sevindiren haber
 Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin Eylül ayı devam toplantısı Başkan Vekili Mesut Kocagöz başkanlığında gerçekleştirildi. Ulaşım esnafını sevindirecek bir karara imza atan meclis, kent içi toplu ulaşım esnafının Büyükşehir Belediyesi’nden her ay düzenli olarak aldıkları 32 bin TL’lik gelir desteğini yılın son 4 ayı için 35 bin TL’ye 2019 yılı için ise 38 bin TL’ye yükseltti. Oybirliği ile alınan kararı ulaşım esnafı alkışlarla destekledi. Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yasin Arslan, alınan karardan dolayı meclis üyelerine ve Başkan Menderes Türel’e teşekkür etti. 
Meclis toplantısında Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl 55'incisi düzenlenecek Uluslararası Film Festivali’nde verilecek ödüller de karara bağlandı. Oy birliği ile geçen karara göre bu yıl 29 Eylül- 5 Ekim tarihlerinde gerçekleyecek festivalde 'En iyi film' için 320 bin, 'en iyi yönetmen' için de 155 bin lira ödül verilirken, toplam 1 milyon 30 bin 500 liralık ödül dağıtılacak.

Büyükşehir Meclis Toplantısı’nda Sobacılar Çarşısı esnafının Vakıflarla yaşadığı kira sorununu çözecek önemli bir karar daha alındı. Mecliste, Sobacılar Çarşısı’ndaki Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne ait hissenin, el sanatlarının tanıtılması ve gelecek nesillere aktarılması amacıyla Kamulaştırılma Kanunu’nun 26. Ve 30. Maddeleri gereği Büyükşehir Belediyesi adına kamulaştırılması için Büyükşehir Belediyesi Encümeni’ne yetki verildi. 

banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Bugün Antalya ve ilçelerinde hava nasıl olacak?
Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Antalya ve ilçelerini uyardı.

Haberi Oku