Gündem:
Alanya'da yürekleri burkan bir hikaye
Dr. Özlem Giray, bir aile ziyareti için gittiği  Alanya'da sokakta babasının kucağındaki 3 aylık Elif Sude'yi gördüğünde sevmek için kucağına aldı. Bebeği severken gözlerinde sorun olduğunu fark eden Dr. Özlem Giray, onu sağlığına kavuşturamasa da 4 yıldır manevi annelik yapıyor. Bekar olan Dr. Özlem Giray, "Kucağıma aldığımda bakışlarında, gözlerinde problem olduğunu fark ettim. O zaman daha 3 aylıktı. Aileye telefonumu verdim,  Antalya'da çalıştığımı ve bebeği  Antalya'ya getirmelerini istedim" dedi. Bir süre sonra babası Ömer Sulupınar'ın Elif Sude'yi  Antalya'da çalıştığı hastaneye getirdiğini aktaran Dr. Özlem Giray, sözlerine şöyle devam etti: 

"Maalesef kontrollerini yaptırdığımızda daha çok prematüre bebeklerde görülen prematüre retinopatisi (ROB) denilen bir durum olduğunu, gözünde çok ciddi bir problem olduğunu fark ettik. Bir gözünde tamamen görme kaybı vardı. Diğeri ise yüzde 10- 15 görüyordu. Bununla ilgili ilk üç aydan sonra çok ciddi bir tedavi maalesef uygulanamıyor, ama biz her türlü yolu denedik. Sık sık kontrollerine götürdük. Engelli raporu aldık. Çaresi maalesef yok. Tıp ilerledikçe umuyorum ki çaresi bulunur."

ELİF SUDE BENİM VE AİLEMİN MERKEZİ OLDU

3 aylıkken tanıdığı ve bir daha hiç bırakmadığı Elif Sude ile sık sık bir araya gelmeye çalıştığını ve artık minik kızın hayatını nasıl kolaylaştırabileceğini düşündüğünü söyleyen Dr. Giray, şunları kaydetti: 

"Çok sık  Alanya'ya gidemesem de babası kontrollerine getirdiğinde hasret gideriyoruz. Benim ve ailemin merkezi Elif Sude oldu. Çok duyarlı bir çocuk. Elif Sude'yi ilk gördüğümde bir sıcaklık hissettim. Bir şey hissettim ona karşı. Aslında çocuklar aile dışından birinden çekinir. Ama hep bir kedi yavrusu gibi yanıma geldi, konuşamasa da duygusal bir iletişim kurdu benimle."

ELİF SUDE'DEN ÖNCE HİÇ OYUNCAKÇIYA GİRMEMİŞTİM

Minik kızın görme engeline uygun oyuncaklar aldığını ve daha önce hiç oyuncakçıya girmediğini belirten Dr. Giray, "Onun dokunarak oynayabileceği oyuncak aldım. Hayatımda hiç oyuncakçıya girmemiştim. İlk kez onun için girdim. Aklımın bir köşesinde hep acaba Elif Sude'yi nasıl geliştirebilirim, hayatını nasıl kolaylaştırabilirim diye düşünüyorum. Duygusal olarak tabii ki yoğun bir bağ oluştu. Aslında onun sayesinde oluştu. Her buluşmamızda çok sıcak bir enerjiyle karşıladı beni" dedi.

KAMU HASTANELERİ OLARAK ELİF SUDE'YE SAHİP ÇIKMAYI GÖREV BİLDİK

Dr. Giray, Elif Sude ve minik kızın ailesiyle birlikte tedavi için her türlü desteği veren  Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof.Dr.  Necat Yılmaz'ı ziyaret etti. Küçük kız ile 2.5 yaşındaki kardeşi Furkan'a çeşitli hediyeler veren, Elif Sude'yi kucağına alarak seven Prof.Dr. Yılmaz ise "Kızımız doğuştan görme problemi yaşıyor. Sağolsun Dr. Özlem hanım ona manevi annelik yapıyor. Biz de Kamu Hastaneleri Kurumu olarak kızımıza sahip çıkmayı bir görev bildik. Bundan sonra da tedavisinde yardımcı olacağız. Elif inşallah daha sağlıklı büyüyecek. Gözünün sağlığı için elimizden geleni yapmaya çalışacağız" diye konuştu.

BİZİM YAPAMADIĞIMIZI YAPIYOR

Alanyalı inşaat işçisi Ömer Sulupınar da Dr. Giray ile Prof.Dr. Yılmaz'a teşekkür ederek, "Ne söyleyeyim ki? Bizim yapamadıklarımızı doktor hanım yapıyor" derken, kucağında ikinci çocuğu Furkan ile sessizce otururan anne Şanize Sulupınar ise suskunluğuyla teşekkür etti.
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Alanya Belediyesi'nden sıcak asfalt atağı
Alanya Belediyesi, mahallelerde sıcak asfalt çalışmalarını sürdürüyor. Kestel Mahallesi’nde çalışmalarını...

Haberi Oku