Gündem:
Alanya'daki sel baskını TBMM'ye taşındı
Alanya'nın Toslak Mahallesi'nde yaşanan taş ocağı sorunu sürüyor. 2 yıl önce yapımı esnasında vatnadaşların tepkisini çeken taş ocağı geçtiğimiz günlerde çalışma alanını genişletmek istemişti. Mahalle halkının istemediği genişleme öncesi yaşanan yağışlar sonrası mahalle su ve çakıl taşı ile dolmuştu. Bu duruma isyan eden mahalle halkı seslerini yetkililere duyurmaya çalışıyorlar. 

Konuyla ilgili en büyük yardım Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara'dan geldi. Kara, dün yapılan 58. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) birleşiminde konuyu gündeme getirdi. Kara, mecliste şu ifadeleri kullandı:

"Alanya ilçesi Toslak Mahallesi'nde yaşanan şiddetli yağışlar bu bölgede bulunan taş ocağının dere yataklarını ve köprüleri tıkaması ile seralar, evler ve ekili alanlar sular ve çakıllar altında kalmıştır. Bununla ilgili mağduriyet giderilmezken, taş ocağı kapasite arttırımı istemiştir. 2015 yılında da bölge halkının ekili alanları, seraları ve evleri taş ocağının çalışmaları nedeniyle tozdan etkilenmiş ve sera altı ve üstü üretim ciddiz arar görmüştür. Halk yaşadıkları mağduriyeti bir tutanak ile kaymakamlığa iletmiş ancak taş ocağı hakkında hiç bir işlem yapılmamıştır. Şimdi ise bu taş ocağının faaliyet alanı başka bir mahalledeymiş gibi bir kapasite arttırımı istenerek kamu kurumları ve halkımız aldatılmaya çalışılmaktadır. Toslak Mahallesindeki vatandaşlarımızın seslerine kulak verilmesini ve mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesini talep ediyorum"

Vekil Kara'nın önerisi önümüzdeki günlerde TBMM'de görüşülecek ve karara bağlanacak. 
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

‘Bir Zamanlar Alanya’ kitabı fotoğraf sahiplerine...
Alanya’nın 50 – 100 yıl önceki sosyal yaşamının, denizinin, ticaretinin, sanatının, aile yaşamının,...

Haberi Oku