Gündem:
Alanyalı kadınlar örnek bir davranış göstererek takdir topladılar. Havaların oldukça soğuk olduğu şu günlerde askerlerimizin bir nebzede olsa üşümemesi için harekete geçen kadınlar askerlere boyunluk örmeye başlamışlardı. Örgü örmeyi bilmeyen kadınların ip aldığı, bilenlerin ise ördüğü imece usulü yapılan çalışmada 2 haftada oldukça ciddi rakamlara ulaşılmıştı. Boyunlukları ören kadınlar Tomurcuk Bebe'ye getiriyor ve orada toplanandıktan sonra askerlerimize gönderiliyor. 

Alanyalı kadınların yaptığı çalışma geçtiğimiz günlerde askerlerimize gönderildi. Van Başkale'de görev yapan mehmetçiğimize gönderilen boyunluklar dün askerlerimize ulaştı.

Boyunlukları ce çorapları alan askerler Alanyalı kadınlara teşekkür videosu çektiler. Komutanları ile heyecanlı bir şekilde paketi açan askerler oldukça mutlu oldular. Emeği geçen isimlere tek tek teşekkür eden askerler alkışlarla bitirdikleri videoyu Alanya'ya gönderdiler.

Bu güzel çalışmaya devam edecek olan kadınlar Alanya'dan da destek bekliyorlar. İp almakta maddi olara zorlandıklarını belirten kadınlar yardım etmek isteyenlerin 05325018388 numarasından Zübeyde Çetin ile irtibata geçebileceklerini belirttiler.

Bu uygulamaya devam edecek olan kadınları farklı bölgelerdeki askerlerimiz için de çalışmaya başladıkları öğrenildi.

banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

‘Bir Zamanlar Alanya’ kitabı fotoğraf sahiplerine...
Alanya’nın 50 – 100 yıl önceki sosyal yaşamının, denizinin, ticaretinin, sanatının, aile yaşamının,...

Haberi Oku