Gündem:
Alanya Kent Konseyi Gençlik Meclisi'nden gündem değerlendirmesi
Pandemi sürecinin eğitim hayatına da büyük darbe vurduğuna işaret eden Gençlik Meclisi Başkanı Kaya “Pandemi eğitimi de büyük oranda etkilemiştir. Genç arkadaşlarımızın bazıları teknolojik ve teknik imkanlardan yoksundur ve eğitim alamaz durumdadır. Memleketine dönmeyen Alanya’da ikamet eden genç arkadaşlarımız bulunmaktadır. İşletmelerin kapalı olması desteklerin zayıf olması sebebiyle kiralarını ödeyemeyen, faturalarını ödeyemeyen, gıda kolilerine ihtiyacı olan genç arkadaşlarımız bulunmaktadır. Bunlar  değerlendirildiğinde, faturalarını ödeyemeyen genç arkadaşlarımız için askıda fatura gibi uygulamaların yapılması, teknolojik destek için iş insanlarıyla koordineli bir şekilde tablet gibi yardımların yapılması, ihtiyacı olan gençlere gıda yardımının yapılması ve devletimiz tarafından en azından bir defaya mahsus olacak şekilde gençlere geri ödemesiz destek verilmesi süreci bir nebze olsa da rahatlatacağını düşünüyoruz'. Diye konuştu. 

Yaşanan olumsuzlukların biran önce son bulması dileğinde de bulunan Alanya Kent Konseyi Gençlik Meclisi Yürütme Kurulu Üyeleri  “Bu süreçte herkese görev düşmektedir. Kamu kurumları, sivil toplum örgütleri, yerel yönetimler koordineli bir şekilde çalışmalıdırlar. Unutulmasın ki gençler bu ülkenin sadece yarını değil bugünüdür” açıklamasında bulundu. 

Alanya Kent Konseyi Gençlik Meclisi Yürütme kurulu  bundan sonra toplantıların  online olarak yapılması kararı aldıklarını da açıkladı.banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

Turunç masada memnuniyet oranı yüzde 84
Muratpaşa Belediyesi’nin 6’ncı yılını geride bırakan halkla ilişkiler, iletişim ve yönetişim projesi...

Haberi Oku