Gündem:
Alanya Kent Meydanı için start verildi

Haftalık Encümen Toplantısında basın mensuplarına, 2017 yılını değerlendiren ve 2018 yılı hedeflerini açıklayan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Güler yüzlü personelimizle hizmetlerimizi kentimizin her bölgesine ilmek ilmek, santim santim nakşettik. 2018 yılında da halkımıza layık olacak şekilde hizmetlerimizi devam ettireceğiz. Yeni yılda halkımıza daha çok hizmet edeceğiz, yatırımlarımızı katlayarak arttıracağız.” dedi.

Haftalık Encümen Toplantısının ardından basın mensuplarına belediye hizmetleriyle ilgili bir açıklama yapan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, şunları kaydetti:

“Bir yılı daha acısıyla tatlısıyla geride bıraktık. 2018 yılının tüm halkımız için hayırlı olmasını, tüm insanlığa huzur ve mutluluk getirmesini dilerim. 2017 yılında birçok hizmet ve yatırımı halkımızla buluşturduk. Büyükşehir Yasasıyla 56 kat büyüyen kentimizin her noktasına, 2400 personelimizle, 500 iş makinesi ve aracımızla, merkez, doğu, batı mahallelerimize ve yaylalarımıza kurduğumuz 7 şantiyemizle, kaliteli, hızlı ve güler yüzlü hizmetlerimizi götürdük. Kentimizin her bölgesine cm cm, ilmek ilmek hizmetlerimizi nakşettik. Çok önemli projeleri hayata geçirdik.”

“ALANYA’NIN RÜYALARINI GERÇEKLEŞTİRDİK”

“Alanya’nın 37 yıllık rüyası olan Teleferiği, Kamu kurum ve kuruluşları arasındaki en büyük Güneş Enerji Santralimizi, Oba Kız Öğrenci Yurdunu, Kestel ve Demirtaş Düğün Salonu’nu, Demirtaş Hayvan Barınağı’nı, Kapalı Hayvan Pazarı’nı, Devlet Bahçeli Sosyal Yaşam Alanı’nı, Asfalt Plentini, Maden Kalker Ocağımızı, prestij caddelerini, köprüleri, Park Bahçeler Serasını, 144 yeni iş makinası ve aracı, 800 km asfaltı, 160 km yeni yolu, 58 bin 500 metre altyapı hizmetini ve tek tek sayamayacağım birçok yatırımı değerli Alanya halkımızın hizmete sunduk.”

“ALANYA BELEDİYESİ’NİN YATIRIM BÜTÇESİNİ KATLADIK”

“Alanya Belediyesi’ni Antalya’nın en büyük 2. bütçesine sahip, yatırım bütçesi ise en büyük belediyesi haline getirdik.”

“2018 YILINDA DA HALKIMIZA LAYIK HİZMETLERİMİZİ DEVAM ETTİRECEĞİZ”

2018 yılında da Alanya halkına layık en iyi hizmetleri sunmaya devam edeceklerini söyleyerek açıklamalarına devam eden Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “2018 yılında da halkımıza layık olacak şekilde hizmetlerimizi devam ettireceğiz. Yeni yılda halkımıza daha çok hizmet edeceğiz, yatırımlarımızı katlayarak arttıracağız.

İnşaatı devam eden yeni Belediye Hizmet Binamızı, Oba Mahallemizde Cenaze Hizmetleri Binasını, Konaklı ve Güney Düğün Salonlarını, Saray Mahallemizde Kapalı Halk Pazarını, Çayarası Yaylamızda Ticaret Merkezini, Demirtaş Mahallemizde Yenidamlar Köprüsünü, Oba’da çocuklarımız için kreşi, Merkez Pazar Yerini, Avsallar Kapalı Pazar ve Kurban Yerini, restorasyonunu yaptığımız Demirtaş Avcılık Müzesini ve yapımı devam eden 3 yeni camiyi 2018 yılında vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” dedi.

“KENT MEYDANINA 2018’DE KAZMAYI VURACAĞIZ” 

Kent Meydanının da müjdesini veren Belediye Başkanı Yücel, “Kentimize vizyon katacak, marka değerini arttıracak Kent Meydanı Projemize de 2018 yılında başlayacağız. Kızılkule’den başlayan ve Hacet Deresi’ne kadar uzanan 1.2 km’lik alana turizmin gözbebeği Alanya’ya yakışan, herkesin gıpta ile baktığı, eşi benzeri olmayan bir kent meydanı kazandıracağız” vurgusunu yaptı.

“BİZE GÜÇ VEREN DEĞERLİ ALANYA HALKINA TEŞEKKÜR EDERİM”

Yücel, “Bu hizmetleri yaparken, her zaman sevgi ve destekleri ile bize güç veren değerli Alanya halkına çok teşekkür eder, tekrar yeni yıllarını en içten duygularımla kutlarım” dedi.
banner111
Anahtar Kelimeler
AlanyaAntalya

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Norveçli taraftarımızdan Alanyaspor'a...
9. Uluslararası Alanya Noel Pazarı bugün görkemli bir törenle açıldı.

Haberi Oku