Gündem:
Alanya Müftülüğü şükür için boğa kurban etti
Tüm dünyada etkili olan koronavirüs salgını sürecinde virüsün daha fazla kişiye bulaşmasını engellemek amacıyla alınan tedbiler kapsamında cami ve mescitlerde cuma namazları ile toplu ibadetlere geçici süreyle ara verilmişti.

Uygulanan koronavirüs tedbirleri neticesinde vaka ve vefat sayılarında düşüşle birlikte aşamalı olarak normalleşme süreci başladı.
Sokağa çıkma kısıtlamalarında yeni düzenlemelerle toplu ibadete ara verilen camilerimiz ise bugün kılınan Cuma namazıyla tekrar cemaatine kavuştu.
Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında vakit ve cuma namazlarının kılınmasına ara verilen Alanya Müftülüğümüze bağlı Alış Camii'nde ise, cuma namazı öncesi şükür kurbanı kesildi.

Kesilen kurban Türkiye Diyanet Vakfı Alanya şubesi görevlilerimizce ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı.

Normalleşme süreciyle birlikte gerekli tedbirler alınarak camilerin yeniden cemaatle ibadete açılmasının bir şükrü olarak Alış Camiinde şükür kurban kesildiğini belirten Alanya Müftümüz Dr. İhsan İlhan şu ifadelere yer verdi:

“29 Mayıs 1453 İstanbul’un fethinin yıl dönümünde Cuma ve cemaatle tekrar buluştuk Elhamdulillah. Camilerimizde tekrar buluşmamızın bir şükrü olarak kurbanlarımızı kestik. Şehrimiz, sokaklarımız tekbirlerle, tesbihlerle, tehlillerle, rükû ve secdelerle doldu taştı. Bugün Cuma namazı, Cuma namazının ilk farz kılındığı Ranune Vadisinde kılındığı gibi kılındı. Gerekli tedbirleri alan emniyet güçlerimiz nezaket ve hizmeti ile gönüllerde bir kere daha yer etti. Cuma namazının bu şekilde kılınmasına karar verenlerden Allah razı olsun. Rabbim kıldığımız namazları kabul etsin. Milletimizi aziz eylesin, her türlü bela ve musibetlerden bizleri muhafaza eylesin.” Dedi. 
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Müftü İlhan'dan Alanyalılara çağrı

Haberi Oku