Gündem:
ALANYA UNESCO DÜNYA MİRAS LİSTESİNDE!
Daha önce 2 kez reddedilen Alanya'nın UNESCO Dünya Miras Listesi'ne eklenmesi ile ilgili olarak çalışmalara hız verildi. Alanya'nın listeye alınması konusunda önemli bir adım atıldı.

Konunun uzmanlarından Simone Ricca, Alanya'ya gelerek incelemelerde bulundu. Ricca, Ekim ayı içinde gerçekleştirdiği ziyaretin raporunu tamamlayarak geçtiğimiz günlerde teslim etti.

Dünya Mirası ve Korunması konusunda uzman olan Ricca'nın raporunun içeriğinin oldukça olumlu olduğu öğrenildi. Her şey öngörüldüğü gibi giderse, Alanya Kalesi'nin 2018 yılında listeye girmesi bekleniyor.

Raporda Alanya Kalesi'nin tarihi önemi ve Anadolu Selçuklu dönemine dair detaylı bilgiler yer alıyor. Konuyla ilgili olarak Dışişleri ve Kültür Bakanlıkları ile tabi ki Alanya Belediyesi'nin çalışmalarını sürdürmesi gerekiyor.

Dışişleri Eski Bakanı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu ise Alanya'nın UNESCO Dünya Mirası listesine alınması konusunu yakından takip ediyor. Çavuşoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Alanya'nın Dünya Mirası Listesi'ne alınması konusunda çalışmaların arttığını, konuyu bizzat takip ettiğini ve Alanya'nın bu listede hakettiği yeri alması için önümüzdeki dönemde de çalışmaları aynı kararlılıkla sürdüreceklerini söyledi.

banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

Yiğit'ten pazar esnafına müjde, Yücel'e...

Haberi Oku