Gündem:
ALANYA'YA GELENLERİ SELÇUKLU YILDIZI KARŞILIYOR
Alanya’nın batı girişinde yapılan Dinek Parkı, peyzaj tasarımı ve Alanya Kalesi manzaralı ALANYA yazısıyla büyük beğeni topluyor. Başkan Yücel, “Alanya’ya gelen misafirlerimiz, ilk olarak Selçuklu yıldızı ve Alanya simgesini görecek. Alanya’ya çok yakışan güzel bir parkı hizmete sunduk.” dedi.

Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Kızlarpınarı Mahallesi Dinek Mevkii içerisindeki 4264 m2’lik alana yapılan Dinek Parkı Peyzaj Projesi hayata geçirildi. 

SELÇUKLU İZLERİNİ TAŞIYOR

Alanya’nın batı girişine yapılan parkta, Alanya’yı başkent olarak kullanan Selçuklu Devleti’ni temsil eden Selçuklu Yıldızı’nın çevresinde oluşturulan gezinti yolları, oturma alanları, dekoratif çiçeklikler ve yeşil alanlar yer alıyor. Yapımı tamamlanan park, Alanya halkının kullanımına sunuldu.

İLÇEYE GELEN MİSAFİRLERİ “ALANYA” KARŞILIYOR

Yapım çalışmaları biten park ile ilgili bilgi veren Park Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar, “Yürüyüş yolu ortasındaki meydan zemininde mermerden imal edilen büyük Selçuklu yıldızı tasarlanmış, ayrıca Alanya merkezine batıdan girişteki bu manzara alanında büyük metal harflerle “ALANYA” yazısı yazılarak karşılama terası oluşturulmuştur.” dedi.
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

MHP Alanya Teşkilatı'ndan hal çıkarması
MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan ve yönetim kurulu üyeleri, Alanya Toptancı Halini ziyaret edip...

Haberi Oku