Gündem:
Alanya'da bir günde 5 ayrı noktadan alevler yükseldi. İlk yangın Aytap mevkiinde ormanlık alanda çıktı, sırasıyla Oba'da bir katı atık toplama fabrikası alev aldı. Alevler daha sonra ise Hıdırellez, Elikesik ve Türkler Mahallesi'nden yükseldi. 

Alanya İlçesi'nde bir günde 5 ayrı noktadan alevler yükseldi. İlk yangın Aytap mevkiinde ormanlık alanda çıktı, sırasıyla Oba'da bir katı atık toplama fabrikası alev aldı. Alevler daha sonra ise Hıdırellez, Elikesik ve Türkler Mahallesi'nden yükseldi. Alanya Orman İşletme Müdürlüğü 'ne takviye olarak Alanya ve Manavgat Belediyelerine ait itfaiye araçları ve personeli de söndürme çalışmalarında yer aldı. Elikesik mevkiinde çıkan yangının yerleşim alanlarını tehdit ettiği ve helikopterler ile söndürme çalışmalarının sürdüğü bildirilirken, rüzgarın söndürme çalışmalarını zora soktuğu öğrenildi.


Aytap mevkii ve atık toplama fabrikasındaki yangın söndürülürken Elikesik, Hıdırellez ve Türkler'deki yangınların söndürme çalışmalarının devam ettiği bildirildi.
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
ali 5 yıl önce

imara acılacaktır yakında ondan cıkmıstır yangın yoksa orda atesın ne ısı var

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

Başkan Yücel'den yeni çevre yolu için...

Haberi Oku