Gündem:
Alanya'yı gece yatağından zıplatan havai fişek meclis gündeminde
Meclis oturumunun açılışında konuşan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve özlemle anıyor, gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Öte yandan geride bıraktığımız Kurban Bayramı vesilesiyle tüm İslam âleminin bayramını bir kez daha kutluyor, daha nicelerinde buluşmanın nasip olmasını Allah’tan niyaz ediyorum. 193’üncü yılını kutlayan zabıta personelimize görevlerinde başarılar diliyorum. Süper Lig’de başarıdan başarıya koşan temsilcimiz Alanyaspor’a da başarılar diliyor, tüm vatandaşlarımızı kulübümüze destek olmaya stada davet ediyorum. Ayrıca Muharrem ayı vesilesiyle gerçekleştireceğimiz aşure etkinliğimize ve bu yıl 16’ncısı gerçekleşecek Uluslararası Caz Festivali’ne de tüm halkımızı davet ediyorum” dedi.

ALANYA’DA AVOKADO FESTİVALİ DÜZENLENECEK

Alanya’nın ve Alanya’ya özgü ürünlerin tanıtımını arttırmak adına çalışmalarını yürüten Alanya Belediyesi, Tarım ve Hayvancılık Komisyonu’nun girişimi sonucunda Alanya coğrafi işaretini alarak tescillenen avokado ile ilgili de büyük bir adım attı. İlerleyen dönemlerde Alanya’da Avokado Festivali düzenlenmesi kararı oy birliği ile meclisten geçti.

MESLEK KOMİSYONLARI MECLİSİ BİLGİLENDİRECEK

Alanya Belediyesi’nin oluşturduğu meclis meslek komisyonları Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in önerisi sonucunda bundan sonraki süreçte yaptıkları çalışmalar konusunda meclisi bilgilendirecek. İlgili meslek komisyonları alanlarında yaşanan sorunlar ve çözümleri konusunda meclise görüşlerini sunacak.

MECLİSİN İKİNCİ OTURUMU CUMA GÜNÜ YAPILACAK

Mecliste yapılan Stratejik Plan görüşmelerinin detaylandırılması, çalışmaların incelenmesi ve geliştirilmesi yönünde oturuma ara verildi. Oturumun ikinci bölümü 6 Eylül Cuma günü saat 10.00’da gerçekleşecek ve Stratejik Plan son şeklini alacak.

TELEFERİK TEKLİFİ REDDEDİLDİ

Toplantıda teleferik ücretinin yeniden belirlenmesi konusunda ki teklif reddedilirken diğer öneriler komisyonlardan geldiği haliyle kabul edildi.
İYİ Parti grubunun belediye meclisine sunduğu teleferik ücretlerinin belirlenmesine yönelik daha önce alınan meclis kararının iptali ve yeni bir karar alınması önergesi ise "kararın bir kaç ay önce oy birliği ile alınarak encümen tarafından uygulamaya geçilmiş” olması nedeniyle MHP ve Ak Parti grubunun oyları ile reddedildi.

MECLİSİN GÜNDEMİNDE HAVAİ FİŞEK VARDI

Meclisi gündemine gelen en önemli konu ise daha önce çevre, hayvan ve insana olan zararı uzman görüşleri ile ortaya konan havai fişek sorunu oldu. CHP sözcüsü Erkan Demirci Belediyenin konuyla ilgili yaptırımı olup olmadığını sordu. Yetkinin emniyet ve jandarmada olduğunu kaydeden başkan Yücel, "Önlenmesi bizimde önem verdiğimiz bir konu" dedi. 

MÜDAHALE EDİLEMİYOR

İYİ Parti sözcüsü Hacı Mevlüt Zavlak ise Başkan Yücel'den emniyet ve jandarma ile yapılacak ikili görüşmelerle havai fişek konusuna çözüm bulabileceğini dile getirdi.Havai fişek konusunda Zabıta müdürü Hasan Akın da,  zabıtanın denetim yetkisinin sadece ses seviyesi ölçe konusunda olduğunu ve havai fişek  atıldığı anda ses ölçümünün yapılması gerektiğinden dolayı müdahale etmekte zorlandıkları yönünde meclise bilgi verdi.AK Partili meclis üyesi Alper Birer ise, havai fişek yönetmeliği konusunda İstanbul’da bir ilçe belediyesinin yaptığı çalışmaya ilişkin bilgi aktardı.
banner111
Anahtar Kelimeler
Toplantı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Alanyalı üreticiye don uyarısı

Haberi Oku