Gündem:
Alanya Ziraat Odası'ndan anlamlı proje!
Oda binasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Alanya Ziraat Odası Başkanı Tahir Göktepe, bundan sonra da sosyal projelerine devam edeceklerini belirtti. Bu kapsamda oda yönetimi tarafından hazırlatılan Tüm Dersler Soru Bankası ihtiyaç sahibi üreticilerin çocuklarına ulaştırılmaya başladı.

‘KIRSALDAKİ ÜRETİCİLERİMİZE ULAŞMAK İSTİYORUZ’

Özellikle kırsalda bulunan üreticilere ulaşmaya önem gösterdiklerini belirten Başkan Göktepe, “Odamızın vizyonu gereği her zaman sosyal projelere açık bir şekilde çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Bu hususta her mahalledeki delegelerimiz ve muhtarlarımız aracılığıyla özellikle kırsaldaki üreticilerimize ulaşmak istiyoruz. Kendim de kırsaldan gelen çiftçi bir babanın evladı olarak okul hayatım hep gurbette geçmiştir. Bu hususta öğrencilik yıllarında kendimin de çektiği sıkıntıları göz önüne alarak kırsaldaki üreticilerimizin çocuklarına özellikle pandemi sürecinde okula kısıtlı şekilde giden ya da şu anda okula hiç gitmeyen öğrencilerimizi de göz ön önüne alarak böyle bir proje gerçekleştirdik. Okula giden öğrencilerimizin de evlerine geldiklerinde çalışmalarında soru bankalarına kolayca ulaşabilmelerini amaçladık. Bir nebze üreticilerimizin evlatlarına yardımcı olabilmek adına Ziraat Odası olarak 2'nci ve 8’inci sınıf dahil olmak bütün derslerin olduğu soru bankası hazırlattık. Tarıma ilgili olan gelecek nesil evlatlarımız bizleri ziyaret edebilirler. Ya da üreticilerimiz bizzat gelerek bu hususta bizlerden talepte bulunabilirler” dedi. Göktepe oda binasına gelemeyen üreticilerin soru bankası ve benzer konular için mahalle muhtarları ve delegelerle de iletişime geçebileceklerini vurguladı.
‘TARIM SİGORTASI KONUSUNDA HASSAS DAVRANILMALI’

Ayrıca ilk yağmurun yağdığını belirten Başkan Göktepe, üreticilerin Tarım Sigortası konusunda da hassas davranması gerektiğini önemle vurguladı. Özellikle örtü altı tarımsal faaliyet gösteren üreticileri uyaran Göktepe, “Bildiğiniz üzere önümüz kış. İlk yağmurumuz yağdı, inşallah bereketli olur. İlerleyen günlerde oluşabilecek şiddetli yağmur, don, dolu, hortum, fırtına, sel ve su baskını gibi afetlere karşı üreticilerimize mağdur olmamaları için mutlaka tarım sigortalarını yaptırmayı tavsiye ediyorum. Özellikle örtü altında tarım yapan üreticilerimiz bu hususta hassasiyet göstersinler. Odamıza da gelsinler, bizlerden teknik hizmet alabilirler. Odamızın yaptığı bir protokol kapsamında Konaklı Mahallesi’nde bulunan Özkaya Sigortacılıktan üreticilerimiz yüzde 15 daha indirim alacaklar” ifadelerini kullandı.

banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Alanya'nın sevilen sesi koronaya yakalandı!
Alanya sahnelerinin sevilen sesi Serdar Onur koronavirüse yakalandı.

Haberi Oku