Gündem:
Alanya'dan Konya'ya pedal çevirecek
Alanya Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak görev yapan Yasin Karadavut, Alanya’da Konya’ya 'Alaiye'den Sultan Alaaddin'e Bisikletle Vefa Turu’ projesi kapsamında yaklaşık 300 kilometre pedal çevirerek. Karadavut, Konya’da Alaiye'den Sultan Alaaddin Türbesi ve Mevlana Türbesi’ni ziyaret ederek turunu tamamlayacak. 

Karadavut, Alanya Kaymakamlığı önünde turuna başlamadan önce yaptığı açıklamada, tarihi ve doğal güzelliklere sahip ilçeyi zamanında fetheden Sultan Alaaddin'i anmak istediğini söyledi. 

“3 gün boyunca 300 kilometre yol kat edeceğim” 

Genç nesillerin yetişmesinde tarihi şuurun oluşması gerektiğini aktaran Karadavut, "Bu amaçlar doğrultusunda çıktığım yolda 3 gün boyunca 300 kilometre yol kat edeceğim. Etabın ilk günü Akseki'de sona erecek. 2. gün Akseki-Seydişehir ve 3. gün de Seydişehir-Konya güzergahıyla turu tamamlamayı planlıyorum" dedi. 

Erdal Tamrak: “Amacımız farkındalık oluşturmak” 

İlçe Spor Gençlik Müdürü Erdal Tamrak ise bir farkındalık amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı'nda görevli arkadaşın Alanya'dan Sultan Alaaddin'in Konya'daki kabrine doğru yola çıktığını belirtti. Sporun birlik, beraberlik ve güzelliğini gösteren bu turun aynı zamanda bir vefa yürüyüşü olarak adlandırıldığını söyleyen Tamrak, "Amacımız farkındalık oluşturmak bisiklet ve bisiklet sporuyla herkese her yere ulaşılabilirliği göstermek" diye konuştu.
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Alanyalı güreşçilerden İYİ Parti’ye pazar...
Okurcalar Güreş Takımı İYİ Parti Alanya İlçe Teşkilatı’nı ziyaret ederek İlçe Başkanı Yücel...

Haberi Oku