Gündem:
ALKÜ'den Turizm öğrencilerine teknik gezi


Teknik gezi kapsamında öğrenciler öncelikle otelin genel alanlarını gezme ve otel hakkında bilgi alma fırsatı buldular. Daha sonra öğrenciler, otel müdürü ve departman müdürleriyle toplantı salonunda bir araya gelerek otelcilikle ilgili merak ettikleri soruları yöneticilere yönelttiler. Otel Müdürü Ali Uğurlu konuşmasında, turizm sektöründe kariyer yapmak isteyen öğrencilerin devamlı kendilerini geliştirmeleri gerektiğini, öğrencilik yıllarında sektörde çalışarak deneyim kazanmanın önemli olduğunu ve yabancı dilin bu sektör için olmazsa olmaz olduğunu belirtti. Daha sonra departman müdürleri kendi kariyer hikayelerini ve deneyimlerini, departmanlardaki üretim ve hizmet süreçlerini, çalışanları işe alırken nelere dikkat ettiklerini öğrencilerle paylaştılar ve onlara çeşitli tavsiyelerde bulundular.

Toplantı sonunda Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Harun Uçak, ALKÜ Turizm Fakültesi’nde okuyan öğrencilerin oldukça şanslı olduğunu, öğrencilerin Türkiye’deki en önemli turizm merkezlerinden birisinde öğrenim gördüklerini ve sektörle iç içe eğitim aldıklarını belirtti. Ayrıca bölgede birbirinden nitelikli çok sayıda otelin bulunmasının turizm öğrencileri için önemli olduğunu vurguladı. Konuşmasının sonunda Otel Müdürü Ali Uğurlu’ya teşekkürlerini ileterek plaket takdim etti. Teknik gezinin sonunda öğrenciler otel müdürü ve departman müdürleriyle birlikte toplu fotoğraf çektirdiler.

Katıldığı teknik gezi ile ilgili düşüncelerini paylaşan Turizm Fakültesi öğrencisi Kemal Arslan, ”Otel kavramının bizim için ne kadar önemli olduğunu bu gezi sayesinde öğrenmiş olduk. Ayrıca departmanları yakından tanıma fırsatı bulduk ve departman müdürleri ile yapılan toplantıda çok verimli zaman geçirdik. Bilgilendirmeleri çok güzeldi. Turizm sektöründeki geleceğimize yön verecek Quattro Beach Resort Otel gezisi için emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Bir diğer öğrenci Meldan Yersiz de, “Deneyim sahibi olduk. Bize güzel yollar açan ve fikir sahibi olmamızda etkili olan bilinçli insanlarla tanışmak çok keyifliydi. Bu teknik gezi, günümüze ve hatta geleceğimize attığımız adımlarımızda yolumuzu görmemiz adına ışık tuttu. Herkesin emeğine sağlık. Çok teşekkür ederim.

Turizm Fakültesi öğrencisi Mervenur Yılman da, “Fakültemizin bize sunduğu çeşitli imkanlar, fırsatlardan biri Quattro gezisi. Okulda aldığımız eğitimi gezide birebir gözlemleyebildik. Bizlere değer verip alanımızda uzmanlaşmamıza bu denli özveri gösteren, her türlü olanağı sağlayan fakültemin öğrencisi olmaktan mutluluk duyuyorum.

banner111
Anahtar Kelimeler
Alkü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner199

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

'Alanya savaşta bile böyle bir Haziran...

Haberi Oku