Gündem:
ALTSO seçimleri kesinleşti

 Alanya Ticaret ve Sanayi Odasının 04 Nisan 2018 tarihinde yapılan meslek komitesi ve oda meclis üyeliği seçimleri 10 Nisan 2018 tarihinde kesinleşti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile odalar ve borsalar organ seçimleri hakkında yönetmeliğin 13'üncü maddesinde "Meclis, seçimlerinin kesinleşmesini takip eden en geç iki gün içinde kendi üyeleri arasından oda ve borsa yönetim kurulu başkanı ile yönetim kurulunun asil ve yedek üyelerini aynı listede seçer. bu seçimde kullanılacak oy pusulalarına, yönetim kurulu başkanı ile yönetim kurulunun asil ve yedek üyelerinin isimlerinin birlikte yazılması zorunludur. kanunun 96 ncı maddesinin son fıkrası uyarınca yönetim kurulu başkanı yedeği seçimi yapılmaz. genel kurul asil ve yedek delegeleri meclise seçilenler arasından, disiplin kurulunun asil ve yedek üyeleri ise oda ve borsaya kayıtlı üyeler arasından meclis tarafından seçilir." hükmü bulunuyor.

İlgili mevzuat uyarınca Alanya Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu başkanı ile yönetim kurulunun asil ve yedek üyeleri, genel kurul asil ve yedek delegeleri ve disiplin kurulunun asil ve yedek üyeleri seçimi 12 Nisan 2018 Perşembe günü 10:00-15:00 saatleri arasında yargı gözetiminde Alanya Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binası 4'üncü kat konferans salonunda yapılacak.
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Yücel'e vatandaşlardan yoğun ilgi
Alanya Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Adem Murat Yücel'e pazar gezisinde vatandaşlar yoğun...

Haberi Oku