Gündem:
ANTALYA DÜNYA SÜPER LİGİNDE

 

Antalya’nın artık dünyanın konuştuğu bir kent olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel “Dünya liderleri G-20 ile kentimize gelecek. Ardından EXPO 2016 geliyor. NATO zirvesi burada yapıldı. Kanada’dan Beş Çiçekli Altın Şehir Ödülü aldık. Diplomasinin merkezi ve dünyanın ilgisinin olduğu bir Antalya var artık. Hakikaten Dünya Süper Ligi'ndeyiz” diye konuştu.

TÜM DÜNYA ANTALYA’YI KONUŞACAK

Kasım ayında yapılacak olan G-20 zirvesinin Antalya için büyük fırsat olduğunu dile getiren Türel zirve hazırlıklarının aralıksız sürdüğünü ifade etti. Zirve ile tüm dünyanın Antalya’yı konuşacağını ifade eden Türel şunları söyledi: “Her G-20 zirvesinden sonra bir deklarasyon yayınlanıyor. O deklarasyon Antalya deklarasyonu olarak tarihe geçecek. Bundan 20 sene, 50 sene sonra Antalya’nın adıyla anılacak tarihi bir belge olacak. Denilecek ki biz Antalya deklarasyonunda G-20 zirvesinde biz şunları söylemiştik. Tarihe geçecek bir kayıt olarak, not olarak düşecek.”

ANTALYA G-20’YE HAZIR

G-20 zirvesine en iyi şekilde hazırlandıklarını anlatan Türel, “G-20 zirvesinin en güzelini Antalya’da gerçekleştirmek için yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Tüm devlet kurumları ile mükemmel bir ekip çalışması yürütüyoruz. Yetiştirmemiz gereken projeleri yetiştirme gayretindeyiz. Gece gündüz çalışıyoruz” dedi.

Ankara’da G-20’nin koordinatör bakanı, Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında bütün kamu kurum ve kuruluşların müsteşarları, ilgili genel müdürleri, Antalya Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi olarak bir toplantı düzenlediklerini kaydeden Türel, çalışmaları gözden geçirdiklerini ifade etti.

EN KÖTÜ HAVA ŞARTLARINA GÖRE HAZIRLANDI

Türel, Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalarla ilgili şu bilgileri verdi: “Güzergah üzerindeki güzelleştirme çalışmaları en çok önemsediğimiz konu. Özellikle orta refüjlerin güzelleştirmesine ağırlık veriyoruz. Antalya içinde çok önemli bir sorunumuz yok ama Aksu’dan sonraki kısım, özellikle Belek’e kadar olan alanda ciddi şekilde peyzaj çalışması yürütüyoruz. Bir taraftan da alt yapıya yönelik çalışmalarımız var. Örneğin Belek’te o tarihte şiddetli bir yağış olması ihtimaline karşı yağmur suyu drenaj kanallarını bir taraftan elden geçiriyoruz. Alt yapıyı daha da güçlendiriyoruz.”
banner111
Anahtar Kelimeler
AntalyaExpo 2016Expo

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

"Uyku alışkanlığınız duruşunuzu bozmasın"
Yatış pozisyonunun postürü etkilediğini belirten Uzm.Dr. Şevket Yalçın, “Hangi pozisyonda yatılırsa...

Haberi Oku