Gündem:
Başkan Yücel'den hem kutlama hem davet
Türk milletinin bağımsızlık inancı ve vatan sevgisinin önünde hiçbir gücün duramayacağını belirten Başkan Yücel mesajında şu ifadelere yer verdi:

“1922’de Dumlupınar’da yapılan Büyük Taarruz’un bu yıl 95. yıldönümünü. Anadolu topraklarında devam eden işgaller, 30 Ağustos Zaferi’yle son bulmuş, Türk Milleti, bağımsızlığından asla ödün vermeyeceğini tüm dünyaya kanıtlamıştır. Gazi Mustafa Kemal’in başkomutanlığını yaptığı Türk Ordusu, yaşadığı açlık, cephane sıkıntısı ve her türlü zorluğa rağmen azim ve inançla bu meydan muharebesini kazanmış, adını tarihe yazdırmıştır. 30 Ağustos, tarihi şanlı zaferlerle dolu aziz milletimizin vatanımızı milletimizi yok etmeye çalışanlara karşı verdiği inanılmaz mücadelenin altına atılan imzadır. Bu mukaddes vatanı bize emanet eden atalarımızın onurlu mücadelesine sonsuza kadar sahip çıkacağımızı tüm dünyaya ilan ediyoruz .

95. yılını kutlamaya hazırlandığımız bu bayram, vatan toprağı işgal altında bulunan bir milletin, yokluğa rağmen azimle, inançla ve kararlılıkla vatanını nasıl müdafaa edebileceğini tüm dünyaya gösterdiği bir zaferdir.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. yıldönümünü ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’nü kutluyor; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum”.

BAŞKAN YÜCEL’DEN FENER ALAYINA DAVET

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, yarın saat 19.00’da Hükümet Meydanı Atatürk Anıtı önünde başlayacak fener alayına tüm vatandaşları davet etti.

Saat 19.00’da Anıt önünde toplanıldıktan sonra 19.30’da saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunacak, ardından protokol ve vatandaşlar İskeleye doğru Türk Bayraklarıyla birlikte yürüyecekler.
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Antalya'ya gidecekler dikkat! O yol trafiğe...
Antalya Büyükşehir Belediyesi Ali Çetinkaya Caddesi´ndeki kentsel tasarım projesinde sona geldi.

Haberi Oku