Gündem:
Başkan Yücel sahaya indi. Müjdeyi verdi!
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in Konaklı Mahallesi’ne kazandıracağı dev kültür merkezinde geri sayım sürüyor. Başkan Yücel, bölgenin en büyük ihtiyaçlarından birisi olan ve yapımı bitme aşamasına gelen Kültür Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Belediye Başkanı Yücel’e ekibinin yanısıra Meclis Üyesi Ali Şahin de eşlik etti. 
1.200 KİŞİLİK DEV SALON

Konaklı Mahallesi, Ketir Mevkiinde 8000 metrekare alana projelendirilen Konaklı Kültür Merkezi tamamlandığında her türlü kültürel aktivitenin düzenlenebileceği, gelenek ve göreneklerin yaşatılabileceği çok amaçlı bir konsepte sahip olacak. Kültür Merkezinde 1200 kişilik ana salonun yanı sıra yemekli düğün, nişan, toplantı, konser, kermes, eğitim çalışmaları gibi tüm aktiviteler de düzenlenebilecek. Merkezde ayrıca küçük çaplı etkinlikler için de toplantı salonu ve kütüphane de yer alıyor. Böylece bölge halkı boş zamanlarını da kütüphanede geçirebilecek; öğrenciler ise dersleri için araştırma yapabilecek.

ALANYA’YA İKİNCİ EŞGİLİK

Konaklı Kültür Merkezi’ni benzerlerinden ayıran önemli bir özelliği daha hayata geçiren Alanya Belediyesi, batının en kalabalık mahallesine hizmet edecek Merkeze, büyük bir dış mekan da yapıyor. Alanya'nın geleneksel eşgilik düğün konseptini içeren bu bahçede, düğün, toplantı, kermesler ve yemekli organizasyonlar düzenleneceği açıklandı.

ÇOCUKLAR UNUTULMADI

Ana binada bulunan mutfak, mescitler ve gelin damat hazırlık odaları, salonun dışında bahçede yapılacak etkinliklere de hizmet verebilecek profesyonellikte dizayn edildi. Ayrıca bahçede çocuk oyun grupları, çocuklar için eğlence alanları ve aileler için oturma alanları yer alıyor. Bodrum kata ve alanın girişine yapılan otopark ise davetlilerin park ihtiyacı karşılayacak.

YÜCEL: “KISA SÜREDE HİZMETE SUNACAĞIZ”

Konaklı Kültür Merkezi ile birlikte bölgenin en büyük ihtiyaçlarından birisini daha gidereceklerini vurgulayan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, merkezin 2021 yılının ilk çeyreğinde hizmete gireceğini müjdeledi. Başkan Yücel; “Konaklı ve çevresine hizmet edecek Kültür Merkezi’mizde her şey düşünüldü; çok güzel bir proje ortaya çıktı. Her türlü kültürel ve sosyal aktivitenin yapılabileceği 1.200 kişilik modern bir salonumuz oldu. Buna ilave olarak yine Alanya’nın ikinci Eşgilik Düğün Salonu diyebileceğimiz büyük bir açık alanımız mevcut. Çalışmaların %95’ini tamamladık. Merkezimizi 2021 yılının ilk çeyreğinde bölge halkının hizmetine sunacağız. Şimdiden bölgemize ve Alanya’mıza hayırlı olsun.” dedi.

banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Wade Young: “Dağ etabında çok güçlü rakiplerim...
Kemer’de düzenlenen Sea To Sky Enduro Motosiklet Yarışları'nda mücadele eden Güney Afrikalı motosikletçi...

Haberi Oku