Gündem:
Başsavcıdan Alanya Cezaeviyle ilgili önemli korona açıklaması
Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre, bugün Alanya Mahmutlar L Tip Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda bir basın toplantısı düzenleyerek, korona virüs tedbirleri kapsamında cezaevinde yapılan çalışmaları ve uygulamaları anlattı. Alanya Jandarma Komutanı Yarbay Serkan Akbaba ve Alanya ve Emniyet Müdürü Alper Avcı’nın da katıldığı toplantıda konuşan Başsavcı Emre, “Tutuklu ve mahkum yakınları müsterih olsun. Cezaevinde korona virüsü konusunda hiçbir tehdit yoktur. Gereken tüm önlemler alınmıştır” dedi.

Başsavcı Emre, “Maalesef tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de görülen Covid-19 salgını ile ilgili olarak Adalet Bakanımız Sayın Abdulhamit Gül’ün talimatları, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun önerileriyle cezaevlerine yönelik tüm tedbirler titizlikle uygulanmaktadır. Cezaevimizde bulunan tüm hükümlü ve tutuklular bize emanettir. Devletimizin güvencesi altındadırlar. Hükümlü ve tutukluların hijyen ve sağlık koşulları Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın gözetim ve denetiminde, cezaevi idaresi tarafından yakın takip edilmektedir” dedi.

Bu kapsamda, Alanya Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu personelinin kuruma girişlerinde ateş ölçümlerinin yapıldığını söyleyen Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre, “Herkes dezenfekte işlemine tabi tutulduktan sonra eldiven ve maske ile kuruma alınmaktadır. Ceza İnfaz Kurumu koğuşları, eklentileri, koridorları, derslikleri, revir, tüm salon ve ortak kullanım alanları, ring araçları ve personeli servisleri, kurumumuzca oluşturulan hijyen ekiplerince her gün dezenfekte edilmektedir” diye konuştu.

Hükümlü ve tutukluların hijyenlerini sağlamak için sıvı sabun, çamaşır suyu, çamaşır ve bulaşık deterjanı gibi temizlik malzemelerinin ücretsiz olarak hükümlü ve tutukluların kullanımına sunulduğunu açıklayan Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre, “Teması azaltmak için açık ve kapalı görüşler iptal edilerek, hükümlü ve tutukluların telefonla konuşma süreleri uzatılmıştır. Büyük bir özveri ile çalışan infaz koruma memurları ve tüm personel evlerine gönderilmeyerek Başsavcılığımızca belirlenen izole edilen barınma yerlerinde konaklamaya başlamışlardır” dedi.

Bu konuda Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu’ya da teşekkür eden Başsavcı Emre, “İnfaz koruma memurları ve personelimizin barınmaları için gereken mekanı organize eden Sayın Harputlu’ya teşekkür ederim” diye konuştu. Alanya Mahmutlar L Tip Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda bulunan tüm tutuklu ve hükümlülerin ailelerine de seslenen Başsavcı Emre, “Gereken tüm tedbirler alınmıştır. Türkiye genelinde olduğu gibi Alanya’da da cezaevinde korona virüs tehdidi yoktur. Devletimiz gereken tüm tedbirleri almıştır” mesajı verdi. 
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

Alanya'da büyük ödül! Bu köpeği buluna...
Alanya'da yaşayan Abdullah Alkan adlı vatandaş, kaybolan Kral isimli köpeğini bulana 10 bin lira ödül...

Haberi Oku