Gündem:
BELEDİYEDEN KISIRLAŞTIRMA OPERASYONU
HAYVANSEVERLERDEN YOĞUN İLGİ

Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren mobil kısırlaştırma ünitesi Avsallar Mahallesi’nde sokak hayvanlarına yönelik kısırlaştırma faaliyeti gerçekleştirdi. Avsallar Mahallesi’ndeki hayvan severlerin yoğun ilgi gösterdiği kısırlaştırma operasyonunda Alanya Belediyesi veteriner hekimleri tarafından Avsallar’daki sahipsiz 35 köpek kısırlaştırıldı.

AMACIMZ SOKAK HAYVANLARININ YAŞAM KALİTESİNİ YÜKSELTMEK

Kısırlaştırma ve sokak hayvanlarının rehabilitasyonu ile ilgili çalışmaları hakkında bilgi veren Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Kenan Ersoy, “Merkez ve mahallelerde kısırlaştırma çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bugün Avsallar’da hayvanseverlerin organize ettiği bir programla 35 kedi ve köpek kısırlaştırıldı. Havyanseverlerimize teşekkür ediyorum. Bizim amacımız her nerde olursa olsun sokak hayvanlarının yaşam kalitesini yükseltmek ve daha uzun yaşamalarını sağlamak. Gerçek hayvanseverlerden destek bekliyoruz.”dedi.

“BELEDİYE’NİN MOBİL KISIRLAŞTIRMA ÜNİTESİ  HAYVANLAR İÇİN BÜYÜK BİR ŞANŞ”

Kısırlaştırma operasyonunu katılan Avsallar’daki hayvan dostları, Belediyenin mobil kısırlaştırma ünitesinin köpek ve kediler için önemli bir hizmet olduğunu belirterek, ”Bu hizmetten çok memnunuz. Belediye hayvanların ayağına gelerek her türlü desteği sağlıyor. Onların sokaklarda güvenli ve sağlıklı bir şekilde yaşamlarının önünü açıyor. Özellikle sıcak yaz günlerinde sabah saat 07.30 ‘da gelerek kısırlaştırma yapan Alanya Belediyesi veteriner hekimlerine teşekkür ediyoruz.” diye konuştular.

banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

Zorunlu deprem sigortasında azami teminat artırıldı
Zorunlu Deprem Sigortası kapsamında, bir mesken için yapı tarzı ayrılmaksızın verilebilecek azami teminat...

Haberi Oku