Gündem:
'Birlik güçlendirilmeli'

 Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Salonu’nda saat 14:00’de düzenlenen toplantıya Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Alanya Belediye Başkan Vekili Ali Yenialp, Alanya Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Rüzgar, Alanya Muz Üreticileri Birliği Başkanı Hüseyin Güney ve birlik yönetimi, üreticiler, sarartma ve paketleme tesisi sahipleri ile hal komisyoncuları katıldı. 

Açılış konuşmasını yapan Alanya Muz Üreticileri Birliği Başkanı Hüseyin Güney, "İleriye dönük projeler yapmamız için birliğimizin güçlü olması lazım. Maalesef sayımız çok az. Böyle olunca istediğimiz projeleri hayata geçirmiyoruz. Bu nedenle herkesi birliğe üye olmaya davet ediyorum “ dedi.   
Alanya Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Rüzgar da konuşmasında birliğin güçlendirilmesinin önemine değindi. Üretim konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını belirten Rüzgar, “ sarartma, paketleme ve pazarlamada sorunlar yaşanıyor. Bunun aşılması ve ileriye dönük projeler yapılması için birliği üye sayısının arttırılması gerekiyor. Bunun yanında üreticiyi destekleyen ve hibe olarak verilen birçok desteğimiz var. Bunlardan yararlanın “ dedi.
Alanya Belediye Başkan Vekili Ali Yenialp da konuşmasında “birliği güçlendirilmesi şart. Bunun yanında böyle istişare toplantılarının da belirli aralıklarla yapılması gerekiyor. Biz Alanya Belediyesi olarak üreticimizin her zaman yanındayız “ şeklinde konuştu. 
Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, “ İspanya ve Karayip Adaları çok güçlü birliklere sahip bu yüzden dünyada söz sahibiler, bizlerde Alanya’daki birliği güçlendirmeliyiz. Güçlü birlik ileriye dönük plan ve projeler daha kolay yapılır. Aksi taktirde birçok sorun çıkar ve problemler çözülemez hale gelir “ dedi. 
Toplantının son bölümünde ise katılımcılar, sorunlar, yapılması gerekenler ve istekleri konusunda görüşlerini dile getirdi.   

banner111
Anahtar Kelimeler
Muzcular

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Toroslardan toplanıyor sadece pekmez olarak...
Antalya'da Toros Dağlarında yetişen iğneli andız ağacının olgunlaşmış kozalaklarını toplayan...

Haberi Oku