Gündem:
Büyükşehirin hizmeti kırsalı mutlu etti
 Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler, Sağlık ve Kültür Dairesi Başkanlıkları kırsal bölgelerde oturan vatandaşları, mahallelerinde ve evlerinde ziyaret ederek, derdine çare oluyor. Merkeze uzak olan, şehre gelip gitme şansı daha az olan, hasta, yaşlı, çocuk ve bakıma ihtiyaç duyan vatandaşlara yönelik gerçekleştirilen sosyal proje geçtiğimiz hafta Dim Vadisi’ndeki mahallelerden başladı. Alanya’nın Doğusu, Kuzeyinden sonra şimdi de Batısındaki mahallelerde devam ediyor.

45 kişilik ekip

Sosyal Hizmetler ve Sağlık Dairesi Başkanlarının idaresinde gerçekleştirilen çalışmaya, doktor, hemşire, sosyolog, psikolog, kuaför ve yardımcı personel olmak üzere 45 kişilik bir ekip katılıyor. 4 kişiden oluşan ekipler gittikleri mahallelerde evlere dağılarak, yaşlı, hasta ve bakıma muhtaç olan vatandaşlara yerinde hizmet veriyor.

Alanya’nın, Doğusu ve Kuzeyi’nden sonra sıra Batısı’nda

Sosyal alanda yerinde verilen hizmet Alanya Dim Vadisi’ndeki mahallelerde başladı. Şehrin Kuzeyi ve Doğusundan sonra şimdi de Batısı’nda çalışmalara başlandı. 3 Haziran Pazar günü Güzelbağ, Güney, Burçaklar, Yenice ve Gümüşgöze mahalleleri, 4 Haziran Pazartesi günü Karamanlar, Saburlar, Çakallar, ve Alara Mahalleleri, 5 Haziran’da ise Kayabaşı, Hacıkerimler, Yeniköy, Toslak, Emişbeleni ve Soğukpınar mahallerinde sosyal hizmet çalışmaları gerçekleştirildi.

Çocuklara diş bakımı eğitimi verildi

Kırsal mahallelerdeki çocuklara Diş Doktoru tarafından, diş temizliği, bakımı ve fırçalama teknikleri uygulamalı anlatıldı. Ayrıca diş macunu, diş fırçası, konuyu anlatan broşür ve boyama kitapları hediye edildi.

İhtiyaç sahiplerine sosyal kart

Kırsal mahallelerdeki vatandaşlardan sosyal güvencesi olmayan, ihtiyaç sahibi aileler de tespit edilerek sosyal kart talepleri alındı. Sosyologlar evlerde incelemelerde bulundu.

Doktorlar muayene etti

Bakıma ihtiyaç duyan hastalar ve engellileri evlerinde ziyaret eden sağlık ekipleri, sağlık kontrollerini gerçekleştirdi. Ayrıca hasta olan yaşlı kadın ve erkekler tek tek muayene edildi. Tansiyonları ve şekerleri ölçülen hastaların sağlıkla ilgili şikayetleri dinlendi. Durum önem arz edenler sağlık kuruluşlarına yönlendirildi.

İlk kez kuaförle tanışan bayanlar hizmetten memnun

Mobil Kuaför TIR’ında ise genç, yaşlı, ve çocuklara saç kesimi, tıraş, cilt bakımı, el ve ayak tırnakları bakımı konularında hizmet verildi. İlk kez cilt bakımı yaptıran ve kuaförle tanışan bayanların keyfine diyecek yoktu. Çocukların da saçları tıraş edildi. Kızların ise saçları istedikleri şekillerde örüldü. Yaşlı bireyler, “ Bunca yıldır ilk kez bir berber ayağımıza kadar gelerek bizi tıraş ediyor. Allah bu hizmeti ayağımıza kadar getiren Menderes Türel Başkanımdan razı olsun” dedi.

Büyükşehir ekibi, 6 Haziran Çarşamba günü Asmaca, Bademağacı, Oba Alacami, Değirmendere Basırlı, 7 Haziran’da ise Gözüküçüklü, Şıhlar, Yaylakonak, Aliefendi, İspatlı, İshaklı ve Seki Mahallelerinde vatandaşlarla buluşacak ve yerinde sosyal hizmetleri vermeye devam edecek.
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Rektör Kalan’dan Akseki çıkarması
ALKÜ Rektörü Ekrem kalan Akseki çıkarması yaptı ve bir takım ziyaretlerde bulundu.

Haberi Oku