Gündem:
Çavuşoğlu muhteşem projenin temelini attı
Antalya Büyükşehir Belediyesi, 18 milyon lira yatırım bedeli ile Gazipaşa’ya muhteşem bir kültür merkezi inşa ediyor. Tiyatro-sinema salonlarından, havuz-saunaya, yaşlı-engelli mola evlerinden, spor ve eğitim salonlarına ilçe halkının her türlü kültürel ve sosyal ihtiyacını karşılayacak Gazipaşa Kültür Merkezi’nin temel atma töreni bugün Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in katılımıyla gerçekleşti. Törene AK Parti Antalya Milletvekilleri, Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Gazipaşa Kaymakamı Nurullah Kaya, Gazipaşa Belediye Başkanı Adil Çelik, AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer çok sayıda oda ve sivil toplum kuruluşu başkanı ile vatandaşlar katıldı. 

Bakan Çavuşoğlu törende katılımcılara bir konuşam yaptı. Çavuşoğlu kouşmasında, "Gazipaşa ilçemizin hakettiği güzellikte tasarımı yapılan Gazipaşa Kültür Merkezi’nin temelini attık. Gazipaşamıza ve Antalyamıza hayırlı uğurlu olsun!" dedi.

PROJEDE HER ŞEY VAR

Sosyal ve kültürel faaliyetleri bir bütünlük içerisinde buluşturacak olan Gazipaşa Kültür Merkezi için özel bir proje hazırlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in de bizzat yakından ilgilendiği projede her şey düşünüldü. Proje 3’ü ana bina olmak üzere 5 bloktan oluşuyor. A blok zemin katta; sığınak, havuz, buhar odası, sauna, kabul günü salonu, giriş holü ve teknik odalar bulunacak. A blok 1. katta 2 adet sinema salonu, aerobik salonu, depo, vip salonu ve fuaye alanı, 2.  katta 500 kişilik tiyatro salonu, eğitim salonları ve kulis odaları, 3. katta ise sınıflar, fuaye alanı ile kulis odaları bulunacak. B Blok’ta ofisler, eğitim salonları, yemekhane ve sınıflar olacak. C blokta Yaşlı Mola Evi, D blokta Engelli Mola Evi, E blokta ise Çocuk Oyun Evi yer alacak. Gazipaşa Kültür Merkezi, kültürel ve sosyal alanları ile ilçe halkının buluşma noktası olacak.
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Başkan Yücel öğrencilerin taleplerini unutmadı
Öğrencilere ve gençlere yönelik hizmetlere her zaman öncelik veren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel,...

Haberi Oku