Gündem:
ÇAVUŞOĞLU'NDAN ANKARA'DAKİ PATLAMAYLA İLGİLİ FLAŞ AÇIKLAMA

Ankara'da yaşanan, çok sayıda kişinin ölümü ve yaralanmasına neden olan patlamaya ilişkin açıklama yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, iki bomba patlatıldığını ve gelen bilgilere göre 30 vatandaşın hayatını kaybettiğini bildirdi. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet dileyen Çavuşoğlu, "Öyle görülüyor ki bu saldırının amacı korkutmak değil, bir katliam yapmak. Aynı anda iki tane bomba patlatıldı ve kalabalığın olduğu yerde" ifadesini kullandı.

Patlamada çok sayıda kişinin de yaralandığını hatırlatan Çavuşoğlu, saldırının hedefi orada katliam yapmaktan öte Türkiye’nin istikrarı, demokrasi ve önümüzdeki 1 Kasım seçimleri olduğunu vurguladı. Saldırının kim ya da kimler tarafından ne amaçla gerçekleştirildiğine ilişkin ayrıntıların, titiz ve ayrıntılı bir incelemenin ardından tüm boyutlarıyla ortaya çıkarılacağını söyleyen Çavuşoğlu şunları söyledi: 

"Sayın Başbakanımızın başkanlığında, ilgili arkadaşlarımız zaten sizler de bildiriyorsunuz, toplantıya başladı. Olay yerinde incelemeler devam ediyor. Umudumuz ve arzumuz en kısa sürede tüm yönleriyle bunun ortaya çıkması. Yapanlar kimse bunların da ortaya çıkması. Ülkemiz bu tür badireleri de atlatır, sorumluları da ortaya çıkarır ve inşallah birlik, beraberlik içerisinde bunun üstesinden geliriz. Gerçekten çok üzüntülüyüz, çok sayıda vatandaşımız hayatını kaybetti ve yaralılarımız var."
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

Alanya Belediyesi'nden Çimtur'a yıkım...

Haberi Oku