Gündem:
DANİMARKALI ÇOCUĞUN TÜRK BAYRAĞI SEVGİSİ
Son günlerde Türkiye çapında ve Alanya'da sıkça gündeme gelen olaylar vatandaş ve esnafı derinden üzdü. Bu olaylar sonrası Alanya'da bir iş yerinin güvenlik kameralarına yansıyan olay ise hem duygulandırdı hem düşündürdü. Şekerhane Mahallesi'nde bulunan Cihat Doğan'a ait iş yeri çalışanları iş yeri önünde asılı olan Türk bayrağını bir çocuğun öptüğünü farketti. İş yeri sahibi Cihat Doğan, hemen dışarı çıkarak çocukla konuşmak istedi. Çocuğun down sendromlu olduğunu, yanında bulunan ailesinden öğrenen Doğan, aileye kendisinin bu durumdan çok etkilendiğini ve çocuğa bunu neden yaptığını sormalarını rica etti. Aile ise çocuğa sorduğunda daha da şaşırdı. Danimarkalı çocuk içinden geldiği için bayrağı öptüğünü söyledi. Danimarkalı aile iş yeri önünden uzaklaşırken, Doğan ise görüntüleri arkadaşlarına izletti.

Olayın kendilerini duygulandırdığını söyleyen iş yeri sahibi Cihat Doğan, "Biz dışarıda otururken, bir Danimarkalı aile geldi. Aile dövme yapımını izlerken, yanlarındaki çocuk Türk bayrağının yanına gitti ve öptü. Bu bizi çok duygulandırdı. Son zamanlardaki olaylardan dolayı, bu hoşumuza gitti ve duygulandık. Ardından yanımıza çağırdık. Kendisi İngilizce bilmediği için ailesi ile konuştuk. Ailesi neden bunu yaptın diye sordu. Biz down sendromlu olduğunu bilmiyorduk ailesi söyledi. Çocukta ailesini içinden geldiğini ve bu yüzden öptüğünü söyledi. Bu cevap bizi daha da duygulandırdı. Sonra onu aramıza aldık muhabbet ettik. Bu son yaşanan olaylarda böyle bir durumun olması bayrağa saygının bizi hakikaten bu konuda düşündürdü. Burada 15-16 kişi çalışıyoruz. Aramızda Alevi'si, Arap'ı, Kürdü, Laz'ı da var. Biz burada kardeşiz ve bütünüz. Hele birde down sendromlu Danimarkalı bir çocuğun bayrağımızı öpmesi, daha da mutluluk verici. Umarım bu davranış izleyenlere örnek olur ve örnek alırlar" dedi.

BAŞKA TÜRKİYE YOK

İş yeri çalışanlarından Gökhan Doğan ise, "Bu olayın bizi en çok etkileyen tarafı, bu bayrağı öpen arkadaşın yabancı asıllı ve down sendromlu olması. Kendisi bayrağımızı içtenlikle öptü. Bunun hepimize örnek teşkil etmesini diliyoruz çünkü biz bu işletmede, İzmir, Antep, Urfa, Mardin, Rizelisi, Erzurumlusu ve Konyalısı hep birlikte çalışıyoruz. Zaten bu birlikteliği ülke olarak yaşıyoruz. Ama son günlerdeki olayların bizi birbirimizi düşürmesine gerek yok. Başka Türkiye yok diyoruz" şeklinde konuştu.
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

Alanya'da pazarların kapanış saatleri...

Haberi Oku