Gündem:
Hayırsever vatandaştan arsa bağışı

 Hayırsever Süleyman Sarı, Resiller mevkinde daha önce üzerinde okul bulunan bin 250 metrekare arsasını, Kumluca Belediyesi tarafından yapılacak sosyal donatı alanı için bağışladı. Kumluca Belediye Meclis üyesi Adem Dalgıç ve Beykonak Mahalle Muhtarı Ramazan Selçuk ile birlikte, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya’yı makamında ziyaret eden hayırsever Süleyman Sarı, Beykonak Mahallesi Resiller mevkiinde bulunan bin 250 metrekare arsasını, bedelsiz olarak Kumluca Belediyesine vereceğini söyledi.

“Arsam yıllardır kamu yararına kullanılıyor”

Arsasının yıllardır kamu yararına kullanıldığını ifade eden hayırsever Sarı, “30 yıldan fazla oldu, arsamın üzerine bir ilköğretim okulu yapıldı ve yıllarca bu okulda çocuklar okudu. Sonra yeni okul yapılmasıyla boşalan bina yıllarca jandarma karakolu olarak kullanıldı. Şimdi ise burada belediyenin bir çalışma yapacağını öğrendim. Burada yapılacak çalışmayla mahalle halkının yararına arsamın kullanılması için arsamı bedelsiz olarak Kumluca Belediyesi’ne bağışlıyorum” dedi.

Başkan Çetinkaya’dan, hayırsever Sarı’ya teşekkür

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya da hayırsever Süleyman Sarı’ya güzel düşüncesi ve arsa bağışından dolayı teşekkür etti. Arsanın bulunduğu alanın yanında cami bulunduğunu hatırlatan Çetinkaya, burada camiyle birlikte bölgeyi sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda canlandıracak, halkın ortak buluşma noktası olacak sosyal donatı alanı yapma düşünceleri bulunduğunu söyledi.

“Arsa bağışıyla bölge hareketlenecek”

Yapılan arsa bağışıyla burada yapılacak çalışmanın bölgeyi hareketlendireceğini ifade eden Çetinkaya, “Cami bahçesiyle bütünleşik bir şekilde bağış yapılan arsa alanında sosyal donatı alanı yapmayı planlıyoruz. Hayırsever Süleyman amcamızın bağışıyla bunu daha güzel bir şekilde gerçekleştirebileceğiz. Ben kendisine yaptığı hayır için teşekkür ediyorum. Beykonak halkı kendisini bu güzel hizmetinden dolayı unutmayacaktır” diye konuştu.

Başkan Çetinkaya, sosyal donatı alanı yapılacak olan yere hayırsever Süleyman Sarı’nın ismini yaşatmak amacıyla adını vermeyi düşündüklerini sözlerini ekledi.


banner111
Anahtar Kelimeler
Arsa

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Tabelalara çirkin saldırı
Konaklı'ya Alanya Belediyesi tarafından yaptırılan tabelalara saldırı oldu.

Haberi Oku