Gündem:
İşte kayyumlukta yapan Alanya'nın yeni kaymakamının bazı projeleri
Safranbolu’da Kaymakamlık ve Kayyum olarak belediye başkanlığı görevini 2019 yerel seçimlerine kadar sürdüren Alanya’nın yeni Kaymakamı Fatih Ürkmezer, çok sayıda önemli projeye de imza attı.

İŞTE PROJELERİ

Çok iyi derecede İngilizce bilen yeni Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer’in Safranbolu Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı süresinde tüm okul çağındakilere dönük olarak ‘’Safranbolu Okuyor’’ projesi ile 40 bin Kitap dağıtıldı ve 6 adet Z Kütüphane tamamlandı. Yine bu dönemde 15 bin çocuk sinema ile tanıştı ve 6 bin çocuk ilk defa Safranbolu’yu gezdi. 2018 Mart’ında “Çocuklar ve Fidanlar Büyüyor” projesi ile hem çocuklar hem de yaşlılar için Orman oluşturuldu. Bölgede ilk ve örnek tamamen ücretsiz “Müzik Okulu” açıldı. Yaşlı vatandaşlarımız için “Acil Destek Butonu” Projesi başlatıldı. Tüm bu projelerin alt başlıkları ile desteklediği ana proje SADEP (Safranbolu Acil Destek Programı) çalışması ile İçişleri Bakanlığı tarafından ”Vatandaş Odaklı Proje” alanında Türkiye çapında en iyi üç projeden biri seçildi. SADEP projesi ile Vatandaş Odaklı Proje Ödülünü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun elinden aldı.
Belediye Başkanlığı döneminde Safranbolu ilçesi “Sıfır Atık Projesi” kapsamında Pilot İlçe seçildi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından açıklanan bu proje ile UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alan Safranbolu’nun bu alanda da öncü olmasının yolu açıldı. Sıfır Atık projesinin tüm ilçeye yayılması çalışmaları bu dönemde başladı.
Muğla – Ortaca ilçesinde çalıştığı dönemde Turizmin 12 aya yayılması konusunda yerel yönetim ve STK’larla işbirliği içerisinde 3 projenin hayata geçirilmesi çalışmalarını başlattı. “Dalyan Kefal Balığı Festivali” , “Uluslararası Dalyan Caretta Run -Dalyan Maratonu”, “Kaplumbağalar ile Yüzüyoruz- Dalyan Açık Su Yüzme Yarışı” projeleri bu dönemde başlamış olup her yıl düzenli olarak yapılmaya başlanmıştır.
Ayrıca Erzurum Atatürk Üniversitesinde başladığı “İşletme-Yönetim ve Organizasyon” alanındaki ikinci bir doktora çalışması tez aşamasındadır.  
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Böcek, Alanyalı Hal ve Ulaşım esnafıyla...

Haberi Oku