Gündem:
KAMUDA AÇIĞA ALINANLARIN SAYISI 204'E ULAŞTI

 Darbe kalkışmasının ardından ilan edilen Olağanüstü Hal kapsamında ve Kanun Hükmünde Kararname gereğince Alanya genelinde kamuda açığa alınan personel sayısı 204’e ulaştı.

Bakanlıklar, Valilik ve Kaymakamlığın değerlendirmesi doğrultusunda, Fetullahçı Terör Örgütü’yle (FETÖ/PDY) etkin bir şekilde mücadele devam ederken, yapılan son çalışmalar doğrultusunda 17 kamu çalışanı da görevlerinden uzaklaştırılırdı. Ayrıca, 12 Kamu çalışanın da gözaltındaki işlemleri halen devam ederken 33 kamu görevlisi daha önce mahkeme tarafından tutuklanmıştı. Fetullahçı Terör Örgütü’nün sivil yapısı ile ilgili yapılan mücadelede mahkemece tutuklanan kişi sayısı 21 oldu. OHAL kapsamında açığa alınan personel sayısı 204’e ulaşırken, Fetullahçı Terör Örgütü’yle ilişkisi olan kamuda çalışanları ile ilgili olarak tüm kamu kurum ve kuruluşları için gerekli incelemeler titizlikle devam ediyor.

TANRISEVEN “HAİNLER DEVLETİN İÇİNDE BARINDIRILMAYACAK”

Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Türkiye Cumhuriyetinin birlik ve beraberliğine kasteden Fetullahçı Terör Örgütü ile etkin bir mücadelenin devam ettiğini söyledi. Kaymakam Tanrıseven, “Devletin kurumlarına sızmış olan Fetullahçı Terör Örgütü’yle (FETÖ/PDY) Kanun Hükmünde Kararname ve yasalar çerçevesinde elbirliği içerisinde mücadele ediyoruz. Devlete sızan bu çeteleri yürütülen çalışmalarla, Devletin içinden temizleyeceğiz ve hainler Devletin içinde barındırılmayacak. Allah, Devletimizin ve milletimizin birlik ve beraberliğini bozmasın” dedi.

banner111
Anahtar Kelimeler
Kamu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli tedbir...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını kıldığı Üsküdar'daki Hz. Ali Camii'nin...

Haberi Oku