Gündem:
KANAYAN YARAYI BÜYÜKŞEHİR KAPATIYOR
Alanya ve Gündoğmuş ilçelerinin mahalle ve yaylaların geçiş noktasında olan Taşatan yolu, toprak ve bozuk olması nedeniyle yıllardır bölge sakinlerinin en önemli sorunu haline gelmişti. Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri, Başkan Menderes Türel’in talimatıyla bir çok mahalle ile yaylaya ulaşımı sağlayan yolnu asfaltlanmak ve bölge sakinlerinin sıkıntılara son vermek üzere asfalt çalışması başlattı. Yolun 17 kilometrelik bölümünde başlatılan çalışmalar aralıksız sürüyor.

Çalışmalar iki ayrı ekip tarafından aralıksız sürdürülüyor. Bir ekip yolu alt yapısıyla birlikte asfalta hazırlarken, diğer ekip hazır olan bölümü hemen asfaltlıyor. Yolun 10 kilometrelik kısmı 1 hafta içinde tamamlanacak. Kalan kısım hava şartlarının el verdiği ölçüde bitirilecek.

KANAYAN YARAYDI

Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, Taşatan yolunun önemine değinerek, “Bu yolun yapılması konusu yıllarca Alanya kamuoyunda konuşuldu. Toplam 30 kilometre uzunluğundaki yolun 13 kilometrelik bölümünü İl Özel İdaresi döneminde girişimlerimizle asfaltlanmıştı. Kalan 17 kilometrelik kısmı ise Büyükşehir Belediyesi olarak yapacağız. Başkanımız Menderes Türel bu yola büyük önem veriyor. Alanya’nın kanayan bir yarası olan bu yolu asfaltlayarak bir sorunu daha ortadan kaldırmış olacağız“ dedi.

banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

Antalya aşılamada ne durumda?

Haberi Oku