Gündem:
Kuzey Alanya'ya imar yolu

 Tepe Caddesi ile Bakkallar Sokak arasında açımına başlanan yol Sugözü, Hacimehmetli, Küçükhasbahçe, Bektaş ve Tepe Mahalleleri’ne ulaşımı sağlayan yollara bağlantı yapılarak, Kuzey Alanya ulaşımını bir bütün olarak rahatlatacak.

MEVCUT YOLLARLA BAĞLANTISI YAPILIYOR

Kırsal Mahallelerde yol ve altyapı çalışmaları ile vatandaşların yüzünü güldüren Alanya Belediyesi, merkez mahallelerde de imar yolları ile kentte ulaşım bütünlüğünü sağlamak için yatırmalarına aralıksız devam ediyor. Kuzey Alanya’da Bektaş, Sugözü, Hacımehmetli, Hasbahçe ve Tepe Mahalleleri’nde imar yollarını açarak bölge sakinlerini rahatlatan Alanya Belediyesi, son olarak Sugözü Mahallesi’nde 15 metre imar yolunun açımına başladı.

“KUZEY ALANYA’YI TÜM HİZMETLERDE BİR BÜTÜN OLARAK ELE ALIYORUZ”

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Kuzey Alanya’yı ulaşım, trafik ve diğer yatırmalarda bir bütün olarak ele aldıklarını belirterek, 15 metrelik imar yolu ile de bu amacı hedeflediklerini söyledi. Başkan Yücel, “Daha önce Tepe Mahallesi dahil, bölgede ciddi anlamda bir yol çalışması yaptık. Yeni açılan imar yolları ile bölgedeki mahalleler birbirine bağlandı. Hasbahçe’den çıkan bir vatandaş için birden fazla yol alternatifi oluşturduk. 15 metrelik imar yolunu Sugözü’nden Tepe yoluna bağlayacağız. Güney tarafında ise mevcut Sugözü Mezarlığı ve Hasbahçe Mahallesi’ne bağlayacağız. Böylelikle ulaşım çeşitliği sağlanarak tek alternatifli bir ulaşım sistemi tarihe karışmış olacak.” dedi.

Yeni açılan imar yolunun bir bütün olarak tüm Kuzey Alanya’ya hizmet vereceğini anlatan Başkan Yücel, Paşaköy dahil beş mahallenin bu yoldan yararlanacağını kaydetti.


banner111
Anahtar Kelimeler
İmar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Alanya Katı Atık Tesisi hızla yükseliyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin, Alanya'da çöpten elektrik elde edilmesi için yapımına başladığı...

Haberi Oku