Gündem:
Mahmutseydi'de su tartışması!

 

Alanya'nın Mahmutseydi Mahallesi sakinleri mahallenin mezarlığına çeşme yaptırmak için ASAT ve Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne başvurdu. Mezarlığa yapılması planlanan çeşmenin boru hattı ise büyük tartışmalara neden oldu. 

ASAT ekiplerinin daha önce mahalleye hat çekmek için 2 defa geldiklerini belirten vatandaşlar, Muhtar Mehmet Kanmaz ve Aza Salih Ersoy'un ASAT ekiplerine izin vermediklerini söyledi. Ekipler bir kez daha mahalleye gelince ise tartışmalar çıktı. Aza Salih Ersoy hattın başka bir yerden çekilmesi gerektiğini savunurken vatandaşlar ise jandarmaya haber verdi. 

Olay yerine gelen jandarma ekipleri tartışmalara son verirken hattın nereden çekilmesi gerektiği ile ilgili Alanya ASAT Müdürü Fatih Uysal'a danışıldı. Olay yerine gelen Fatih Uysal jandarma ekiplerine projeyi göstererek vatandaşların isteğinin yerine getirilmesi gerektiğini söyledi. 

Ancak Mahalle sakinleri ve Aza Salih Ersoy arasındaki tartışmalar devam etti. Mahalle sakinlerinden bir kişi Muhtar Kanmaz ve Aza Ersoy'un yeni ev yapacağı zaman kendisinden bir miktar para istediklerini ancak bu parayı onlara vermediği için işlerine köstek olmaya çalıştıklarını aynı zamanda Ersoy'un kendisini tartakladığını iddia etti. Aza Ersoy ise suçlama karşısında sinirlenerek köyü korumak için orada olduğunu söyledi. ASAT Müdürü Fatih Uysal ve jandarma ekiplerinin araya girmesi ile ikili sakinleşti ve tartışmalara son verdi.

Uysal'ın son noktayı koyması ile sorun çözüldü ve ASAT ekipleri hat çalışmalarına başladılar

banner111
Anahtar Kelimeler
MahmutseydiSuTartışma

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Başpehlivanlardan Başkan Böcek’e ziyaret
Başkan Böcek Kırkpınar’da altın kemeri istedi

Haberi Oku