Gündem:
Millet İttifakı seçim ofisini açtı

Millet ittifakının 31 Mart yerel seçimleri için kullanacağı Cikcilli'de bulunan seçim koordinasyon merkezinin açılışı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek, Millet İttifakının Alanya Belediye Başkan adayı Abdullah Sönmez, Milletvekilleri ,CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, IYI Parti ilçe başkanı Yücel Apaydın, meclis üyeleri ve yüzlerce vatandaşın katılımıyla gerçekleşti. Açılış öncesi Sudenaz isimli kız çocuğunun sahneye çıkıp Istiklal Marşı’nın on kıtasını okuması vatandaşlar tarafından coşkuyla alkışlandı.

“SÖZ KONUSU VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR”

 Açılış konuşmasını yapan CHP Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ "Söz konusu vatansa gerisi teferruattır diyerek çıktık bu yola. Secim çalışmaları ziyaretlerimizde gördük ki kırsal kesime hiç yatırım yapılmamış. Köylerimiz 20. Yüzyıla yakışmayan şekildedir. İşsiz kalan vatandaşlarımız bizlere istihdam yaratın diyor. Yaşanan birçok eksiklik var. Bu eksiklikleri özü sözü bir soyadı gibi sözünden dönmez Abdullah Sönmez çözecek" dedi.

“ŞEFFAF VE ADİL BİR YÖNETİM SÖZÜ VERİYORUZ”

Karadağ'ın ardından konuşmasını yapan Yücel Apaydın "Şehir yönetmek devlet yönetmek gibi disiplin, özveri ister. Biz bozuk düzeni yanlış düzeni değiştirmek istiyoruz. Şeffaf ve adil bir yönetim sözü veriyoruz. Biz Alanya’yı herhangi bir ilçe olarak görmüyoruz Alanya'yı bir dünya şehri olarak görmek istiyoruz. Hazır ve dinamik bir kadroyla ilk gün ki heyecanla çalışacağız. Alanya'nın öz kaynaklarının Alanya’da kalması için Alanya'nın, Alanya  tarafından yönetilmesi için. Halktan biri gibi şehri yönettiği için Antalya'da Muhittin Böcek, ekip ruhuna uygun olduğu için, ortak bir akılla karar verdiği için, baskıya ve güce boyun eğmediği için kısacası Alanya’yı daha iyi yöneteceği için Abdullah Sönmez diyorum" dedi. Apaydın’ın konuşmasının ardından meclis üyeleri tanıtıldı

“ŞEFFAF BELEDİYECİLİK İÇİN NAMUS SÖZÜ VERİYORUZ”

Millet İttifakının Alanya Belediye Başkan Adayı Abdullah Sönmez ise "Siz dik durdukça biz her zaman dik duracağız Muhittin Böcek'le sırt sırta verip çalışacağız. Alanya'nın çok güzel kaynakları var onları kullanamadılar har vurup harman savurdular biz temiz, genç, dinamik ekibimizle kaynaklarımızı belirtilen noktalarda güzel bir şekilde kullanacağız. Herkes bilsin ki tüm vatandaşlarla şeffaf bir belediyecilik anlayışıyla hareket edeceğiz namus sözü veriyorum. Ben değil biz olacağız” diye konuştu.

 Konuşmasının devamında Sönmez şunları söyledi: "Şehri yönetmek için hangi problem varsa çözeceğiz. Biz eğitime çok önem veriyoruz. Bana diyorlar ki ücretsiz servisi nasıl yapacak. Konaklı da başkan olduğum dönemde 7 yıl boyunda nasıl yaptıysam Alanya'da da bunu yapacağım. Üniversite öğrencilerimizin tamamına burslarımız devam edecektir. Üniversite öğrencilerimiz için de ücretsiz servis imkanını uygulamaya çalışacağız. Bunu yaparken başka şehirlerden servis getirmeyeceğiz Alanya içinden bu işi yapan kişilerle yapacağız. Bir tarafı mutlu ederken bir tarafı mutsuz etmeyeceğiz. Bizim rantla işimiz yok. Bizim sizin mutluluğunuzla işimiz var. Siz mutlu olun. Sönmez gelirse belediyedeki çalışanlar işsiz kalırmış herkesi işten çıkaracakmış diyorlarmış. Gelen başkan geldiği anda ya şoförünü ya sekreterini değiştirir. Abdullah Sönmez başkan olduğunda ne şoförünü ne sekterini değiştirmedi. Bir konu daha var belediye personelleri adaletsiz maaş sisteminden şikayetçi tüm belediye personeli bilsin her personelin maaşı aynı olmak zorunda bunu çözüme kavuşturacağız. Herkesin alnının terinin hakkını vereceğiz. Eğer işçi evine ekmeğini götüremezse isini yapamaz. Benim başkanlık dönemimde konaklı da en çok maaşı belediye personeli alırdı ama bu maaşı alırken benim personelim gece gündüz çalışırdı.”

banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Tavuk eti tüketirken dikkat
Diyetisyen Sezen Çetinkaya, kişilerin yaşamsal faaliyetlerini devam ettirebilmelerinde barınma, eğitim, sağlık...

Haberi Oku