Gündem:
Minik eller sanatla buluştu

 Alanya Belediyesi ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi işbirliği ile 1–30 Kasım 2016 tarihleri arasını kapsayacak şekilde düzenlenen, 13. Alanya Uluslararası Ahşap Heykel Sempozyumu’nun geleneksel atölye çalışmasına, ikisi özel okul, 3 devlet okulundan toplam 20 öğrenci katıldı.

1 Kasım’da başlayan ve 10 heykeltıraşın çalıştığı sempozyumun sabah başlayan 1 günlük workshop bölümünde, öğrenciler heykeltıraşlarla birebir çalıştı. Ytong kullanılarak yapılan çalışmaya katılan ilk ve ortaokul öğrencileri, sevdikleri kahramanları ve motifleri heykele dönüştürdüler.

HEYKELLER 30 KASIM’DA GÖRÜCÜYE ÇIKACAK

13. Alanya Uluslararası Ahşap Heykel Sempozyumu’nun koordinatörü Heykeltıraş Beyhan Yönetim, öğrencilerin çalışmalarıyla ilgili şunları kaydetti:

“13 yıldır düzenlenen sempozyuma her yıl farklı okullardan öğrenciler davet ediyoruz. Amacımız öğrencilerimizi heykel sanatı ve sanatçısıyla buluşturmak. İleriki yaşamında heykel sanatıyla ilgili bölüm seçmek isteyen öğrencilere de destek olmak. Milli Eğitim Müdürlüğü ile görüşerek bu yıl 5 okuldan 20 öğrenciyi bu etkinliğe dahil ettik. 10 yabancı, 10 Türk öğrencinin yaptığı heykeller, 30 Kasım’da düzenleyeceğimiz sempozyumun kapanış programında sergilenecektir”.

Workshopa, Ali Nazım Köseoğlu Ortaokulu, Hayate Hanım İlkokulu ve Ortaokulu, Gönül Kemal Reisoğlu İlkokulu, Özel Bahçeşehir Alanya Ortaokulu ve Özel Alanya Barış Manço Ortaokulu öğrencileri katıldı.

Belediye arkasındaki sempozyum alanını her yıl yüzlerce öğrenci ve vatandaş ziyaret ederek , çalışmalarla ilgili sanatçılardan bilgi alıyor.banner111
Anahtar Kelimeler
Minik

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner80

banner81

banner82

banner83

Başkan Türel'den 1 Mayıs mesajı
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü ile ilgili bir mesaj...

Haberi Oku