Gündem:
O öğretmenin ifadesi ortaya çıktı

 Alanya'nın Okurcalar Mahallesi'ndeki Hayriye Cömertoğlu Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde görevli İngilizce öğretmeni İ. A., öğrencilerin sınıf panosuna astığı Şehit Özel Harekat polisi Coşkun Nazilli'nin fotoğrafını buruşturarak çöpe attığı iddiasıyla Jandarma tarafından ifadesi alındı. 

İ.A.'nın tutanaktaki ifadesinde, "Sürekli derse girdiğim sınıflarda aylardır asılı bulunan fotoğrafları şimdiye kadar hiç rahatsızlık duymadım. Şimdiye kadar böyle bir rahatsızlığım olsaydı çoktan yırtıp atardım. Ancak 04.10.2016 yılında derse girerken yine girdim ve duygularımı bastıramayarak panodaki asılı 2 fotoğrafı aldım, üst üste koydum. Fotoğrafları tam katlayacağım sırada M.D. isimli öğrencim ördü ve bana hitaben, hocam fotoğrafları alabilir miyim diye sordu. Bende "İstiyorsan eve götürebilirsin" yavrum diyerek henüz katlamadığım fotoğrafı kendisine verdim. kendisi ders arasında fotoğrafları panoya tekrar asmış. Benim bu fotoğrafları almamdaki neden öğrencilerimin şehit olması nedeniyle duyduğum hassasiyettir. 2015 yılında Siirt'te ve 2 gün önce de bir öğrencim daha Şırnak ilinde şehit olmuştur. Bu nedenle şehit fotoğraflarını görünce duygularıma hakim olamıyorum. Derse konsantrasyon olmadığım için de fotoğrafları 15 Temmuz şehitlerini anmak için kurulan panoya asacaktım" dediği ortaya çıktı.

GÖL: İDDİALAR DOĞRU DEĞİL

Öte yandan Eğitim Sen Alanya Şubesi Başkanı Kemal Göl, Şehit Nazilli'nin fotoğrafını buruşturup çöpe attığı iddiaların doğru olmadığını söyledi.  Göl, Alanya'daki Hayriye Cömertoğlu Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde bir öğretmenin okul panosunda şehit Coşkun Nazilli'nin fotoğraflarının indirildiğinin doğru olmadığını belirtti. Fotoğrafı panodan alıp atmasının söz konusu olmadığını öne süren Göl, olayın sınıfta bulunan öğrenciyi disiplin kuruluna vermesinin ardından ortaya çıktığını iddia etti. Olayın bir komplo olduğunu söyleyen Göl, şöyle konuştu: "Öğretmenimizin olaydan önce o öğrenciyi disiplin kuruluna sevk edilmesiyle ve öğrencinin de dışarıdan doldurulmasıyla gelen bir olaydır. Bizi üzen olay şehit polisin abisinin de bu olaya müdahale edilmesidir. Şehidin yakınlarına travma yaşatılmasıdır."  Göl, olayın öğrencinin disiplin kuruluna verilmesi kaynaklı kurulan provokasyon olduğunu dile getirerek, öğretmenin cumhuriyet değerlerine, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, şehitlik acısını kendi bünyesinde duyan ve son iki günde de bir öğrencisi şehit olan öğretmendir. Şehitlik acısını bilmektedir. O yüzden olay doğru değildir" değerlendirmesinde bulundu.

banner111
Anahtar Kelimeler
Coşkun Nazilli

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Tabelalara çirkin saldırı
Konaklı'ya Alanya Belediyesi tarafından yaptırılan tabelalara saldırı oldu.

Haberi Oku