Gündem:
Oceanman ikinci kez Türkiye'de düzenleniyor
Daha önce İspanya, İtalya, Yunanistan, Ukrayna, Meksika, Rusya gibi ülkelerde yapılan uluslararası Açık Su Yarışları Serisi Oceanman, Türkiye’de ikinci kez Alanya’da düzenleniyor. Meme kanserini yenen ve Manş’ı 4 kez üst üste hiç durmadan geçen ilk yüzücü unvanına sahip ABD’li Sarah Thomas da etkinliğin onur konuğu olarak Türkiye’ye geliyor. 18 yaş altı için 500 metreden başlayıp, yetişkinler için 2, 5 ve 10 km gibi farklı mesafelere göre farklı yarış kategorileri bulunan Oceanman’e, kayıt olduğu mesafeyi tamamlayabilecek yeterli kapasitede olduğunu düşünen herkes katılabiliyor. Kayıtların 4 Mayıs’a kadar devam edeceği etkinlikte kayıt ücretleri mesafelere ve kayıt dönemlerine göre değişiyor.

"OCEANMAN İLE AKDENİZ’İN TARİHİ, TURİSTİK VE KÜLTÜREL DEĞERLERİNİ SPORLA BİRLİKLE ÖNE ÇIKARMAYI AMAÇLIYORUZ"
 
Etkinliğe dair açıklamalar yapan Oceanman Pazarlama ve Etkinlik Tanıtım Sorumlusu Hanzade Açıkalın, "Geçtiğimiz sene, organizasyonun ilk senesi olmasına rağmen 24 ülkeden 227’si yabancı toplamda 647 sporcuyla çok renkli bir hafta sonu geçirdik. Her yaştan ve birçok ülkeden gelen Oceanman Turkey katılımcılarının, ağırlıklı olarak ‘master’ yüzücü olarak tanımladığımız 30-50 yaş grubuna ait olduğunu söylemek mümkün. Bu etkinlikle, ülkemizin rivierası olarak tanımladığımız, Akdeniz’in turizm açısından en değerli bölgelerinden biri olan Alanya’nın tarihi, kültürel ve turistik değerlerini sporla birleştirerek ön plana çıkartmayı amaçlıyoruz." dedi.

"MEME KANSERİNİ YENEN SARAH THOMAS’I AĞIRLAMAK BİR ONUR"

Oceanman’in bu yılki onur konuğu hakkında açıklamalar yapan Açıkalın, "Ünlü maraton yüzücüsü Sarah Thomas’ı ağırlamanın onurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Sarah Thomas, Eylül 2019’da Manş Denizi’ni durmaksızın 4 boy yüzdü. Bu solo yüzüşünü toplam 54 saat 10 dakikada tamamlayan Thomas, 2018 yılında meme kanseri tedavisini henüz tamamlamıştı. Tüm insanlığa örnek olan bu azimli performans sonrasında başarısını kanserle mücadele eden ve kazananlara ithaf eden Thomas’ı aramızda görmek için çok heyecanlıyız." diye ifade etti.


banner111
Anahtar Kelimeler
Yarış

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Syedra’da 2'nce kazı sezonu başladı

Haberi Oku