Gündem:
Polis 'Tombala' dedi kumarcılara 185 bin TL ceza kesti
İşletme tabelası bulunmayan adrese giren polis salon kısmında çok sayıda şahsın bulunduğunu, kurulu ve çalışır durumda tombala makinesi ile numara çekilmek suretiyle tombala diye tabir edilen kumar oynatıldığını tespit etti. 1 adet elektrikli hava üflemeli tombala makinesi, 90 adet top, 150 adet tombala kartı, 1 adet hava üfleme motoru, 1 adet TV, 1 adet göz kamera ve çok miktarda sayıların üzerine kapatmakta kullanılan pula el konuldu.

Cumhuriyet savcısının talimatıyla suç adresi yeri kumar oynamak maksatlı işlettiği anlaşılan M.B. ve çalışan M.T. “Kumar oynanması için yer ve imkan sağlamak-1072 Sayılı Kanun’a Muhalefet Etmek” suçlarından yakalanarak haklarında işlem yapıldı.

Tombala diye tabir edilen kumar oynadıkları tespit edilen 41 kişiye kabahatler kanunundan 50 bin 225 TL, sosyal mesafe kuralına riayet etmedikleri tespit edilen 43 şahsa 135 bin 450 TL olmak üzere toplam 185 bin 675 TL tutarında idari para cezası uygulandı.
Yakalanan kişiler hakkında yapılan sorgulamada İstanbul Anadolu Yakası 2.Asliye Ceza Mahkemesince aranan Ç.A. ise Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi.


banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Vali Yazıcı: "Serbest Bölge en önemli...
Antalya Serbest Bölge’nin, Akdeniz'deki en önemli yatırım merkezlerinden biri olduğunu söyleyen Vali...

Haberi Oku